Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Tenis Stołowy w "Chojnowie????" Jerzmanowicach.

Autor Stowarzyszenie "Jerzmanka"
Data utworzenia: 25 październik 2012, 09:13 Wszystkich komentarzy: 49


Tenis Stołowy w "Chojnowie????" Jerzmanowicach.

Tenis Stołowy w " Chojnowie???? " Jerzmanowicach.

Tenis Stołowy wydaje się mało popularnym sportem wśród mieszkańców Chojnowa. Jednak... pewnie mało kto wie w gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie od wielu lat chłopcy jak i dziewczęta grają w popularnego "ping-ponga" ze sporymi sukcesami nie tylko w gminie ale i powiecie legnickim. Lecz zanika już powoli ten sport gdyż najprościej mówiąc nikt nie inwestuje w niego w mieście Chojnowie... ale!

Znalazł się ktoś kto się tym zainteresował w pobliskiej wsi Jerzmanowice. Jest tam stowarzyszenie które opłaciło chłopakom licencje. Mało kto wie, że niegdyś w Chojnowie była nawet - nie jestem pewien - ale trzecia liga. A teraz? Chłopcy grali rok w lidze, lecz pieniądze który dawała szkoła Gim 1 nie wystarczały i utrzymało się to tylko rok. Lecz teraz zostało to "wskrzeszone" i Jerzmanowice opłacają działalność drużyny występującej właśnie pod nazwą Jerzmanowic. „Jak to?” można zapytać - takie miasto pompujące takie pieniądze w piłkę nożną nie ma na opłacenie dojazdów na mecze Tenisistów Stołowych, których transport kosztuje w ciągu całego sezony tyle, co opłacenie sędziów w ciągu JEDNEGO MECZU KS Chojnowianki. NIKT SIE TYM NIE INTERESUJE. Widocznie lepiej dawać kasę na kopanie się po czołach w A-klasie?

Chłopcy, a w zasadzie już mężczyźni, bo część z nich ma już założone rodziny na które pracują i utrzymują, a także znajdą się tam uczniowie grający dla zabawy, szkolą się w tenisa stołowego w budynku Gimnazjum nr 2 w Chojnowie na czterech starych stołach i siatkach, w które to sami musieli zainwestować. Dlaczego nie mogliby występować pod nazwą KS Chojnowianka Chojnów lub pod szyldem miasta Chojnowa? Utrzymanie wiele nie kosztuje, tylko paliwo na dojazdy, no i choćby sprzęt okładziny do rakietki, deski dla zawodników, siatki, może stół? Koszt złożenia jednej rakietki profesjonalnej dla zawodnika to koszt 200 zł czyli tyle ile para butów dla piłkarza, lecz zawodników tenisa stołowego jest tylko 5-8, a piłkarzy w klubie?

Wnioskując - ten artykuł napisałem po to by może ktoś z miasta wybrał się na jakiś trening i się tym zainteresował. Przecież to są mieszkańcy Chojnowa, a muszą występować tam gdzie pieniądze - pod nazwą wsi Jerzmanowice?Komentarze

@sunshine jeśli burmistrz idzie sobie na mszę w niedziele jako Jasiu Serkies czy inne święta mi nic do tego ,ma takie prawo ! niema natomiast prawa on ani nikt z władz jako władze świeckie służyć do mszy bo zabrania tego prawo w Polsce ! Robi to jako burmistrz z przewodniczącym rady a reszta rady jako władze miasta Chojnowa biorą udział we mszy a to już jest patologia .To samo z mszami przed imprezami i po nich podczas świąt świeckich w programie MOKSiRu ! to kpina z prawa.
zgłoś komentarz
Co do czrnej mafii mam dokładnie takie samo zdanie jak Ty Psymon , nie sądzę jednak aby Nasze dwa głosy zmusiły Janka jako Burmistrza nie jako Janka do rezygnacji ze służenia do mszy.Takie zachowanie Burmistrza to oczywiście totalna paranoja niestety dzieje się w naszym mieście. Czyżby książęta zabronili tworzenia sekcji w Chojnowie w obawie przed mniejszą dotacją?.
zgłoś komentarz
Myślę że jest nas ciut więcej a i te kilka głosów coś znaczą (ile nie wiem) skoro tak często jestem z tego powodu atakowany.Jeśli w ogóle się o tym nie będzie mówić będzie jeszcze gorzej bo ludzie myślą że tak ma być i że wszystko jest OK co jest nieprawdą .Moim zdaniem ważne jest aby ludzie widzieli ile wydaje się kasy np na te nieszczęsne lekcje religii które nie czego nie dają (warto wspomnieć że zostały wprowadzone bezpłatne i jedną z podstawowych przyczyn była agresja w szkołach która do dani dzisiejszego wzrosła 7 krotnie) a kosztują gminę 400 tyś i ile można za to zrobić pożytecznych rzeczy ! a braki widać są choćby po tym pytaniu.
zgłoś komentarz
Problem w tym Jano ,że ten dyrektor (chociaż totalnie beznadziejny) jest bardzo wygodny dla burmistrza.Poprzednia pani dyrektor Ewa była bardzo niewygodna( ale za to bardzo operatywna) i skończyła pracę.Nie obchodzi mnie kto może czy nie może odwołać dyrektora tak samo jak nie obchodzi mnie czy burmistrz klęczy w jednym rzędzie z proboszczem to nie jest moja sprawa , dla mnie o wiele ważniejsze jest to żeby wreszcie osoby odpowiedzialne za sport i kulturę w Chojnowie wzięły się do roboty.Są możliwości stworzenia wielu różnych sekcji przy MOKSIR ale tym trzeba się zająć i to jest właśnie zajęcie dla odpowiedniego dyrektora . To WSTYD WSTYD WSTYD sekcja tenisa z zawodnikami z Chojnowa musi uciekać do miejscowości obok bo w ich własnym mieście mają ich w D.pie.
Panią Ewę też pamiętam i takiej osoby w Chojnowie brakuje. Babka miała jaj. większe niż nie jeden facet w tym mieście.
zgłoś komentarz
Kompletny brak zainteresowania przez władze miasta a ściślej przez MOKSIR sportem w chojnowie doprowadził do tego ,że mieszkańców nie dziwi już fakt rozpadu kolejnej sekcji czy klubu.Jedyną atrakcją są niedzielne msze , to z pewnością nigdy się nie rozpadnie a nawet idzie ku lepszemu.Co w takim razie musi się stać ,żeby Nasze dzieciaki znowu miały gdzie się "wyszumieć" , czy wreszcie dyrektor MOKSIR zainteresuje się i zajmie tym czym powinien ? Pytanie chyba bez odpowiedzi.
zgłoś komentarz
Zobacz co zrobili z polaną "hazard" tak zwaną ,takie miejsce na imprezy ,koncerty i wiele innych tylko na boisko do treningu klubu gdzie jakby pomyśleć takich boisk zmieścił by tam ze trzy .Można było spokojnie razem z takim boiskiem umieścić ze cztery korty do tenisa i zatrudnić trenera skoro pierwsza drużyna ma dwóch trenerów to chyba stać było by na kogoś takiego bo w tej chwili mamy zawody o puchar burmistrza w tenisie ale pograć w Chojnowie bez znajomości się nie da ! gdybym był burmistrzem to bym się wstydził że takie zawody istnieją a ja nie stwarzam możliwości gry w tenisa .
zgłoś komentarz
Myślę Psymon ,że to czego Burmistrz się może wstydzić jest o wiele więcej niż tego czego wstydzić się nie powinien.Tylko czy ten człowiek ma jakiś honor? tego nie byłbym taki pewien.
zgłoś komentarz
ja bym tka na moksir nie jechal. znam jednego z pracownikow tego osrodka i z tego co kiedys rozmawialem ta nazwa jest totalnie nieodpowiednia. mokSPORTIUir chociaz nie ma w ekipie nikogo kto z tym sportem ma cos do czynienia. chyba ze taniec uznac za sport. jak byl mdk bylo inaczej bo chodzilo tylko o kulture. co nie zmienia faktu ze nazwa zobowiazuje i tenisitstow stolowych warto wesrpzec.
zgłoś komentarz
Po pierwsze,co to za prezes klubu ,który na łamach portalu publicznie atakuje drugi klub,jakim jest Chojnowianka.Po drugie wielki szefie z kafejki internetowej piszacy głupoty o kopaczach z A klasy.Zajmij się soba chłopczyku i swoim klubem.
zgłoś komentarz
@stefciu nie przesadzasz ,wszyscy wiemy że spore pieniądze idą na klub Chojnowianka i że opłaca się dwóch trenerów mimo że nawet w okręgówce nie grają ,ja raczej widzę że autor tekstu podał dla kontrastu a nie ataku klub jak traktuje się inne przejawy sportu w Chojnowie i to nie jest odosobniony przypadek .
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform