Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

X Wrześniowe Kresowiana

Author: admin
Creation date: 18 September 2012, 12:42 All comments: 0


X Wrześniowe Kresowiana

Jak co roku pobliska Biała, której mieszkańcy w większości mają swoje korzenie na Kresach, gościć będzie tysiące osób wywodzących się ze wschodu. Już po raz 10. odbędzie się Wrześniowa Kresowiana, impreza propagująca pamięć Kresów.

Jubileuszowe Wrześniowe Kresowiana rozpoczną się w niedzielę mszą świętą o godzinie 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz.

W tym roku podczas spotkania organizatorzy przypomną nam twórczość Stanisława Moniuszki i Gabrieli Zapolskiej poprzez inscenizację ich utworów czy wystawy.

Na imprezie nie zabraknie szczególnych gości. W zeszłym roku Białą odwiedzili Polacy ze Lwowa, w poprzednich latach m.in. z Białorusi czy Litwy. W tym roku przybędą polscy uczniowie ze Szkoły Sztuk Pięknych z Solecznik na Litwie oraz biskup Aleksander Kaszkiewicz z Grodna.

W trakcie Kresowian na gości czeka bogaty program artystyczny. Wystąpi zespół Auto-Band Jerzego Bernasiewicza, chojnowski chór Skoranta oraz zespoły kresowe. Nie obejdzie się również bez kresowej kuchni – mieszkańcy Białej przygotują tysiące pierogów czy kołdunów.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do Białej. Już w najbliższą niedzielę, 23 września 2012.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform