Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

“HORoSHOu” – trzecie miejsce drużyny Łukasza Sypienia w białoruskim show!

Author: admin
Creation date: 18 September 2012, 12:00 All comments: 2


“HORoSHOu” – trzecie miejsce drużyny Łukasza Sypienia w białoruskim show!

Białoruś i Litwa wyprzedziły w walce o zwycięstwo drużynę reprezentującą nasz kraj w muzycznym show realizowanym przez białoruską telewizję, w którym zmagało się osiem chórów z ośmiu krajów: Ukrainy, Białorusi, Polski, Rosji, Łotwy, Niemiec, Grecji i Izraela. Był to odpowiednik doskonale znanego nam muzycznego show „Bitwa na głosy”. W składzie zespołu Soul Family (taką nazwę przyjęła polska reprezentacja) był m.in. Łukasz Sypień, mieszkaniec naszego miasta.

Trzonem zespołu Soul Family był zespół Soul City, znany z II edycji programu X Factor. Dodatkowo nasz kraj reprezentowali uczestnicy „Bitwy na głosy” – członkowie zespołów Edyty Górniak, Kamila Bednarka oraz Mezo Team’u.


Nagrania do programu “HORoSHOu” odbywały się 5 i 6 września br. w mińskim ośrodku telewizyjnym na Białorusi. Pierwszy dzień to wybór najlepszej czwórki – finalistów. Polsce udało się znaleźć w tym gronie śpiewając utwory: „Earth Song” Jacksona oraz „Kolorowe Jarmarki” w wersji polsko-białoruskiej.

Kolejny dzień to finał zabawy – tym razem, poza koniecznymi „Kolorowymi Jarmarkami” drużyna Soul Family zaprezentowała kawałek otwierający program „Bitwa na głosy” – „It’s My Life” Bon Jovi.


Jednak program “HORoSHOu” to nie tylko muzyka. Poza śpiewem drużyny musiały odpowiadać na pytania dotyczące kultury krajów-uczestników.

Ostatecznie nasz zespół wywalczył trzecie miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęła Białoruś, miejsce niżej uplasowała się Litwa.


To nie był cel, tylko droga do celu. Kolejny poziom muzycznego rozwoju – tymi słowami podsumował wyjazd do Mińska Łukasz Sypień.

A co słychać u Łukasza? Założył zespół, który „stroi się” we Wrocławiu. Muzycy w zeszłym tygodniu weszli do studia nagrywać materiał demo. Z „naszych” stron w ekipie gra również gitarzysta Piotr Grządziel z Białej. Za tydzień Łukasz jedzie dogrywać wokale. Materiał niebawem zostanie wysłany do wytwórni.zdjęcia: facebook.com/soulfamilymusicComments

Zawsze coś ciekawego i nowego można się dowiedzieć :) tym razem o tym, że Łukasz Sypień ma grupę, a nie do niej należy .Ciekawe czy ten co ją faktycznie "ma" Kamil Bednarek o tym wie ?
report comment
a któżby inny wygrał na Białorusi, jak nie Białoruś
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.