Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

„Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”

Autor admin
Data utworzenia: 13 wrzesień 2012, 09:51 Wszystkich komentarzy: 6


„Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”

Od jutra w całej Polsce rusza akcja rusza akcja „Sprzątanie Świata – Polska 2012”. Również Chojnów – jak co roku – bierze udział w tej szczytnej inicjatywie koordynowanej i organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia iFundację „Sprzątanie Świata – Polska”.

Akcja rusza pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. -Hasłem tym, nawiązującym do ludowej wyliczanki, chcemy Was zachęcić do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata itego konsekwencjami. Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie – lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek – to on nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg – w ten sposób o akcji piszą organizatorzy.

Chojnów rok w rok uczestniczy w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata. Jest to międzynarodowa kampania odbywająca się w trzeci weekend września polegająca na sprzątaniu śmieci. W tym roku datowana będzie na dni 14-16 września.

Urząd Miejski w Chojnowie dla uczestników akcji czyli przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz części szkoły przy ul. Witosa przygotował niezbędne worki oraz rękawiczki. Na każdą z placówek przypada wyznaczony teren. Pełne worki „przejmować” będzie CHZGKiM.

Więcej o akcji „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę” przeczytać można na stronach internetowych:

http://naszaziemia.pl/

http://sprzatanie.naszaziemia.pl/Komentarze

Kiedyś ja ruszała ta akcja byłem jej zwolennikiem jednak jak obserwuje rok w rok że tak naprawdę tylko dzieci są wykorzystywane do sprzątania jestem przeciw takiej formie.To dorośli najwięcej śmiecą a nie dzieci ,lasy zaśmiecają małe firmy czy wiejskie gospodarstwa bo poco płacić i wieźć często kilka kilometrów jak można do pobliskiego lasu wywalić .Następnie przychodzą takie dni a wychowawczyni czy inna osoba chcąca się wykazać zabiera klasę lub kilka klas maluchów i sprząta po dorosłych ! Widzę że tym razem nawet przedszkola się zapędza do sprzątania a jak bym tak z biur bezrobocia pogonił towarzystwo z urzędu miasta ! czarne książęta aby dali przykład jak sprzątają i Janek na czele z nimi ! anie tylko służenie do mszy !
zgłoś komentarz
Popieram czy to przedszkolaki rozrzucają te wszędobylskie "setki" "ćwiartki" czy rozbite butelki po piwie w lesie również jest tragedia. Edukacja jak najbardziej ale nie sprzątanie po dorosłych. Kiedy doczekamy się śmietników w mieście (większej ilości) mam psy i chcę po nich sprzątać ale kolejny raz wczoraj musiałem przejść z kupskiem w woreczku pół miasta zanim wyrzuciłem a nie jest to miłe jak cię spotykają znajomi a ty się nie możesz przywitać bo w jednej ręce trzymasz psa a w drugiej jego kupsko:)
zgłoś komentarz
Widzisz to ty kultura człowiek jesteś ,ja ma sąsiadkę nauczycielkę która z pieskiem wychodzi na trawnik (ona czy jej dzieci) po domem i jak gdyby nigdy nic .... i idzie ,zostawia świeżą kupę ! pewnie teraz zabierze swoją klasę i przeciągnie po Chojnowskich parkach ,dziurach wokoło rzeki robiąc porządek i dobre wrażenie .

Szkoda że władze nie włączają się w tą akcję a dorośli czytają i rozumieją ją tak „Sprzątanie Świata przez dzieci– Polska 2012” jak by ich nie dotyczyła !
Powtarzam urząd miasta ,urząd gminy,urząd bezrobocia ,księża wychodzą i dają przykład a nie dzieci ! dzieci nie śmiecą i wiedzą w odróżnieniu od dorosłych że śmiecić nie wolno .
zgłoś komentarz
jak by wszyscy mysleli jak tyto bysmy utoneli guwnach psa twojej sasiadki nauczycielki
zgłoś komentarz
Może i zuza masz trochę racji, ale przedmówcy również dobrze piszą. Nic by nie zaszkodziło gdyby cała elita ruszyła się i również przyłączyła do akcji. Uważam, że i dorośli powinni wyjść pomóc w sprzątaniu. Zawsze dzieci inaczej by na to spoglądały, gdyby widziały, że władze, księża również sprzątają. Najlepiej jest ogłosić akcje i dalej nic...
zgłoś komentarz
@rumcajs ,@zuza pewnie źle zrozumiała co piszę albo ma problem z czytaniem ze zrozumiem .Pewnie też jak większość ludzi "rozumie" tą akcję "Dzieci sprzątają świat " a nie "Sprzątamy świat" gdybym miał dzieci w wieku przedszkolnym czy szkolnym zakazał bym brać udział w czymś takim bo to zwykłe wysługiwanie się dziećmi ,pod przykrywką akcji robi się porządki za darmo kosztem dzieci ! albo biorą w niej wszyscy z władzami na czele które dają przykład tym maluchom ale dziękujemy !
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.