Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
PWSZ Legnica

II edycja Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie”

Author: admin
Creation date: 13 September 2012, 09:04 All comments: 3


II edycja Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie”

Zapewne wielu uczniów pamięta zeszłoroczny konkurs różańcowy, który zainicjował w naszym mieście ksiądz Jarosław Górecki. Zadaniem uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych było wykonanie różańców z różnych dostępnych materiałów takich jak plastelina, jarzębina czy suche owoce. Przed nami druga edycja konkursu.

O pierwszej edycji konkursu „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie” pisaliśmy na łamach Portalu CHOJNOW.PL w październiku zeszłego roku.

Jeśli chcesz wziąć udział w tegorocznym konkursie przekaż własnoręcznie wykonany różaniec swojemu nauczycielowi do 12 października 2012 r. Uroczyste wyłonienie zwycięzców nastąpi 5 dni później – 17 października 2012 r. o godzinie 10.00 w Domu Schrama, zaś prace podziwiać będzie można w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Regulamin II edycji Konkursu Różańcowego „Mój własny różaniec – moja pomoc w modlitwie”Comments

Znów kościelne herezje ...żal tylko dzieci ,zamiast kleić jakieś zwierzątka czy co tam by chciały aby dostać słodycze robią różańce ,średniowieczne liczydło do liczenia zdrowasiek.Oczywiście patronat objął nasz Janek Ministrant.

1090 - Podczas pierwszych krucjat chrześcijanie przejęli na Wschodzie różaniec. Służył on poganom do zmawiania modlitw ku czci bogini Kali, czczonej na Wschodzie jako Dziewica i Królowa Niebios, dlatego większość pacierzy różańcowych skierowanych jest do Królowej Niebios. Różaniec rozpowszechnił rodzaj mechanicznej modlitwy, gdzie modlący się powtarza w kółko te same słowa, czasem i bezmyślnie, jak to czynili poganie, którym chodziło o ilość pacierzy, a nie o ich jakość. Pan Jezus przestrzegł przed taką modlitwą, mówiąc: "A modląc się, nie bądźcie wielomówni jak poganie; albowiem oni mniemają, że dla swej wielomówności będą wysłuchani" (Mat.6:7).
report comment
Może nie przesadzajmy, każdy ma prawo do wyboru. Jeśli ktoś chce to idzie jeśli nie to nie.
report comment
Jest ciut inaczej niż piszesz ! albo dziecko zrobi różaniec i dostanie słodycze i dyplom albo go nie zrobi i nie dostanie niczego ,tu niema alternatywnej imprezy .Typowa indoktrynacja religijna za środki publiczne choć na papierze jesteśmy krajem świeckim a takie imprezy plastyczne z nagrodami powinny mieć inną tematykę niż religijna która zawęża grono chętnych dzieci .
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform