Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wakacyjna przygoda w bibliotece w Krzywej

Autor URSZULA WOLSKA GBP W KRZYWEJ
Data utworzenia: 14 wrzesień 2012, 10:10 Wszystkich komentarzy: 1


Wakacyjna przygoda w bibliotece w Krzywej

WAKACYJNA PRZYGODA W BIBLIOTECE W KRZYWEJ.

W wakacje GBP w Krzywej przygotowała program zajęć dla dzieci i młodzieży. W poniedziałki dla wszystkich chętnych odbywały się zajęcia plastyczne. Formowaliśmy z masy solnej różne kształty, uczyliśmy się rysunku, wyklejano witraże. Nie zabrakło również recyklingu, sztuki origami, kolorowanek, kolorowych farb i żyłek dekoracyjnych, z których powstawały piękne breloczki do kluczy.

Wtorkowy program obejmował „Kąciki Malucha” dla dzieci do lat 7.Pierwszy program objęty był tematem „Warzywa i owoce bogactwem witamin”. Dzieci poznawały owoce i warzywa, po czym segregowały je do koszy na specjalnie przygotowanym starganie. Pojawiła się również, krótka inscenizacja o witaminach, po której wspólnie bawiliśmy się przy piosence „Witaminki”. Następny temat , który się pojawił to „Kolory” gdzie zapoznaliśmy dzieciaczki z kolorami tęczy, przedstawiony został wiersz B. Froma „Kolory”, malowaliśmy tęcze farbami, a każde dziecko wychodząc dostało kolorowego balonika. W trzeci wakacyjny wtorek poznawaliśmy „Zwierzęta na wsi”. Na początek pogadanka na temat zwierząt, następnie odsłuchane został y odgłosy , oglądaliśmy bajkę „Bolek i Lolek wakacje na wsi”. Nie zabrakło inscenizacji wiersza Brzechwy pt. „Kwoka”, a także zabawy w „Doczep krowie ogonek” ,przy której było mnóstwo śmiechu. W końcowy lipcowy wtorek „Tropiliśmy kształty”. Oglądaliśmy film edukacyjny, składaliśmy i wyklejaliśmy pajacyka z przygotowanych kształtów, czytaliśmy bajki na ten temat i oczywiście bawiliśmy się kolorowymi kręglami , puzzlami i malowankami. W sierpniu odbyły się jeszcze 2 kąciki w pierwszym poznawaliśmy „Świat zawodów”. Dzieci posiadały dużą wiedzę na ten temat ,a przeczytany wiersz Tuwima „Wszyscy dla wszystkich” uświadomił im jak ważna jest każda praca. Bawiliśmy się w zabawę ruchową pt. „Fryzjer”, kalambury, oglądaliśmy bajkę, malowaliśmy kolorowanki związane z tematem .W ostatnim spotkaniu tematem przewodnim była „Afryka Dzika”. Dzieci poznały piękne ,ale jakże niebezpieczne zwierzęta oraz ich życie i odgłosy. Natomiast postacie zwierząt wykonane na zajęciach plastycznych recyklingowych zachwyciły je tak, że prawie wszystkie chciały zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Oczywiście nie zabrakło czytania bajek jak i zabawy ale tym razem na świeżym powietrzu. Każde dziecko było zadowolone z takich „Kącików Malucha”. Odwiedziło nas na nich, aż 99 milusińskich. Wakacyjne czwartki poświęciliśmy na gry planszowe oraz czytanie bajek wybranych przez dzieci. Zaś piątki jeśli tylko pogoda dopisywała spędzaliśmy aktywnie na dworze. Organizowaliśmy zawody , nie zabrakło kolorowych piłek , hula hop, paletek, skakanek oraz uśmiechniętych twarzyczek. Podczas wakacji dzieci dzięki naszemu programowi zdobyły dużą wiedzę po przez zabawę, kształtowały wyobraźnię co pozwoliło także na dużą integrację dzieci przed pójściem do szkoły. Oprócz tego programu udostępnione były stanowiska komputerowe odwiedzone ,aż 435 razy. Zaś podczas zajęć ruchowych i plastycznych odwiedzin było 95.Także pamiętajmy o tym haśle „Biblioteka zawsze po drodze nie mijam – wchodzę”.

URSZULA WOLSKA


Komentarze

Bez patronatu burmistrza ,bez księży ,bez różańców dla wszystkich chętnych dzieci ! każde jaką formą plastyczną chciało ,nic nienarzucane,spora frekwencja tylko gratulować takich pomysłów i realizacji ,jeszcze recykling więc i edukacja .Brawo ! jeszcze raz brawa !
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.