Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie i Amatorski Rajd Uliczny poRUSZAJ SIĘ!

Autor admin
Data utworzenia: 12 wrzesień 2012, 10:10 Wszystkich komentarzy: 16


Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie i Amatorski Rajd Uliczny poRUSZAJ SIĘ!

15 września 2012 r. na mapie imprez Dolnośląskiego Związku Kolarskiego we Wrocławiu swój punkt znajduje Chojnów. Tego dnia odbędzie się Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa wraz z imprezą towarzyszącą – Amatorskim Rajdem Ulicznym poRUSZAJ SIĘ! Zawody poza możliwością uzyskania punktów w Chalange’u DZKol mają na celu promocję aktywnych form spędzania czasu oraz promocję dyscypliny kolarskiej wśród mieszkańców naszego regionu.

Podczas zawodów rozdanych zostanie 11 pucharów, nagrody rzeczowe i pieniężne. Oprócz rywalizacji w kategoriach żak/żakini, młodzik/młodziczka, junior młodszy/juniorka młodsza, junior/juniorka, orlik swoich sił spróbować będą mogły dzieci i młodzież w różnym wieku oraz pozostali zapaleńcy w kategorii OPEN.

Startujemy o godzinie 9.00 – wtedy rozpoczną się zapisy zawodników w Biurze Wyścigu. Rywalizacja najmłodszych grup wiekowych zacznie się punktualnie o godzinie 10.00. Wtedy zmierzą się ze sobą:

  • dzieci z rocznika 2010-2011 w foteliku z opiekunem na rowerze
  • dzieci z rocznika 2008-2009
  • dzieci z rocznika 2006-2007
  • dzieci z rocznika 2003-2005
  • dzieci z rocznika 2002-2000

Po dwugodzinnych zmaganiach odbędzie się punktowane w Challenge’u DZKol Ogólnopolskie Kryterium Kolarskie o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa, w którym wystartują zawodnicy z ważnymi licencjami UCI 2012.

W międzyczasie, około godziny 14.50 rozpocznie się start kategorii OPEN, w którym wziąć udział mogą wszyscy zainteresowani, bez ograniczeń wiekowych. Zmierzą się oni z tą samą trasą co profesjonaliści. Do boju!


We wrześniowych zawodach możemy liczyć na udział wielu znakomitości świata kolarskiego. Zawodnicy zmierzą się m.in. ze znaną w całym kraju młodzieżową grupą kolarską CCC Polkowice. Chojnów gościć będzie tego dnia wiele klubów z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Opolszczyzny czy województwa lubuskiego.

Jednak 15 września 2012 r. to nie tylko wyścigi kolarskie. Chojnowski Rynek zamieni się w plac pełen atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Najmłodsi dadzą upust swojej energii bawiąc się na ogromnych, dmuchanych zamkach – specjalnie dla nich przyjedzie „Kinderplaneta”, panie skorzystają z usług kosmetyczki, mężczyźni podziwiać będą zabytkowe samochody, które tego dnia odwiedzą miasto. Znajdzie się również coś dla miłośników ekstremalnych doznań – swoje mechaniczne „rumaki” zaprezentują członkowie doskonale znanej ekipy Quad-Cross Chojnów, dwukołowe ewolucje na najwyższym poziomie zaprezentują miłośnicy BMX-ów. W tracie zawodów nie zabraknie konkursów i zabaw z nagrodami, licznych stoisk handlowych i gastronomicznych. Zostając jeszcze w tematach rowerowych – tego dnia na chojnowskim Rynku pojawi się plac manewrowy, na którym każdy będzie mógł bezpłatnie wykonać kartę rowerową i motorowerową pod okiem policjantów z ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Szykuje się zatem wspaniała okazja do spędzenia sobotniego dnia wspólnie ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi!

Biuro sobotnich zawodów mieścić się będzie w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie przy ulicy Konarskiego 4. Tam od godziny 9.00 do 11.30 trwać będą zapisy do poszczególnych kategorii.

Organizatorem Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa jest UKK Oriens MTB Chojnów wspólnie z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, przy którym działa klub kolarski. Współorganizatorami są Urząd Miejski w Chojnowie, Grupa Grody Piastowskie, MOKSiR w Chojnowie oraz Portal informacyjny miasta i gminy Chojnów – CHOJNOW.PL.

Więcej informacji o imprezie na stronie: www.poruszajsie.chojnow.pl


ZAPRASZAMY!Komentarze

BMX, motocykle crossowe i quady na takie coś czekałem lata :D a kolarze to tylko ozdoba do tego :D
zgłoś komentarz
Wiesiu ty to żartowniś jesteś ,masz quada czy inny cross to się pokażesz nie masz to nie ! proste i śmieszne .
zgłoś komentarz
Trasa wyznaczona na wyścig kolarski to ogromne nieporozumienie. Większość po kostce brukowej nie najlepiej położonej a w momencie kiedy trochę popada deszcz dodatkowo śliskiej. Odcinek przy kawiarni "Duszka" to już totalna porażka, jadąc autem ładnie rzuca a co dopiero na rowerze wyścigowym.
Jadąc tą trasą na amortyzowanym rowerze górskim telepie miejscami dużo mocniej niż na leśnych ścieżkach.
Zawodnicy sprzęt to chyba po takim wyścigu to od razu na recykling będą mogli oddać.
Uważam, że jak dobrze zawody nie były by przygotowane to i tak zawodnicy i ich Teamy będą narzekać ogromnie i mając w tym szłuszną rację.
Jeszcze raz muszę zaznaczyć, że wytyczenie i akceptacja tej trasy na zawody kolarskie to totalne nieporozumienie i ignorancja zdrowia zawodników ponieważ trasa jest zwyczajnie niebezpieczna dla rozegrania wyścigu na rowerach szosowych.
zgłoś komentarz
Piotr - nie widziałeś innych tras.
zgłoś komentarz
Wcale na kostkę padać deszcz nie musi ,wystarczy że jest warstwa kurzu czy pisaku i jest spory poślizg .Trasa tragiczna ,zamiast poprowadzić do góry w kierunku Bolca koło działek w dół później w lewo koło komisariatu i do rynku ,fakt było by miej okrążeń .Koło ducha to góralem strach się bać ! zresztą szkoda gadać ,dobrze będzie. jak nikt się nie wywali .
zgłoś komentarz
Ja powiem tak. Odgórne obostrzenia były co do zamknięcia niektórych ulic w mieście :)

Zgadzam się z przedmówcami, jazda po kostce szosowym rowerem do przyjemnych należeć nie bedzie, lub inaczej. Szkoda sprzętu.
zgłoś komentarz
psymon nie wiem o co Ci chodzi, może źle mnie zrozumiałeś chciałem powiedzieć że motocykle i quady i bmxy,zrobią większe show niż dzieciaki jadące w kolorowych ubraniach. Widziałem kiedyś jak chłopaki jeździli pod netto i powiem że ich jazda była całkiem widowiskowa i z pewnością jutro as czymś zaskoczą.
zgłoś komentarz
@GoSouth slyszalem wlasnie ze "gora" nie pozwolila rozwinac skrzydel organizatorom i mogla byc zamknieta tylko ta czesc rynku wlasnie przez ktora beda jechac. jestes z teego co widzialem na plakatach sponsorem wiec wiesz lepiej jkak to wygladalo. zdradzisz troche szczegolow?
zgłoś komentarz
Wiesiek odpowiem tobie tak; dla mnie to są zawody kolarskie a bohaterami tej imprezy nasi młodzi kolarze ,stoją za nimi wyniki a za nimi masa godzin ciężkiej pracy .Teamu Quad nie znam a twarze kolarzy i ich wyniki tak .Oczywiście pooglądam sobie quady czy inne sprzęty jednak to drugi plan .
zgłoś komentarz
miałem startować,ale sobie odpuszczę,bo również potwierdzam,że trasa to totalna porażka,bo ściganie się po tym, to kpina i o wywrotkę nietrudno.Trochę,żal,bo wyścig pod nosem,w swoim mieście chciałem po raz pierwszy wziąć udział,ale niestety szkoda zdrowia i roweru.A burmistrzowi proponuję się samemu po rynku przejechać
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform