Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum arena PWSZ Legnica

Dożynki w Gminie Chojnów za nami

Author: admin
Creation date: 27 August 2012, 14:15 All comments: 4


Dożynki w Gminie Chojnów za nami

Ostatnia niedziela sierpnia w Gminie Chojnów to święto wszystkich rolników, czas dziękczynny za plony i zbiory, okres odpoczynku po żniwach i innych pracach polowych – dożynki. 27 sierpnia 2012 r. w pobliskich Okmianach tradycyjne ukoronowano coroczny trud rolników związany z zakończeniem najważniejszych momentów ich pracy. Na boisku brylowali piłkarze, dzieci korzystały z licznych atrakcji, goście podziwiali piękne wieńce zajadając się licznymi smakołykami słuchając występów zespołów folklorystycznych.

Obchody dożynkowe rozpoczęła Msza św. w kościele w Okmianach o godzinie 13.00. Po wspólnej modlitwie nastąpił przemarsz na plac przy Szkole Podstawowej. W uroczystościach nie zabrakło władz powiatu, gminy i sołectw. Licznie przybyli goście zostali zaproszeni na najbardziej oczekiwaną tego dnia część – artystyczną.


Podczas tej szczególnej chwili wiele wsi Gminy Chojnów zaprezentowało przygotowane specjalne na tę okoliczność piękne wieńce dożynkowe, poświęcone w trakcie mszy. Wszystkie „drużyny” otrzymały finansowe podziękowanie za udział i włożony w przygotowanie wieńców trud. Nagrodę wręczono również właścicielkom najpiękniejszych ogrodów przydomowych oraz przyznano tytuł najbardziej zadbanej wsi, którą w tym roku zostały Okmiany.


Część artystyczna to między innymi mecz ligowy i liczne występy zespołów folklorystycznych z naszego regionu. Na scenie zaprezentowały się Kalinki z Rokitek, Goliszowianie, Słowiki ze Starego Łomu, Jaskółki z Krzywej czy Albinki ze Strupic. Publiczność w świat muzyki przeniosła również Orkiestra pod batutą Piotra Koziara. Najmłodszym gościom szczególnie do gustu przypadł plac zabaw – dmuchany zamek, ring i egipska zjeżdżalnia. Nie zabrakło stanowisk handlowych i gastronomicznych, domowe ciasto w mig znikało z lady. Niedzielne obchody zakończyła wspólna zabawa ludowa.

Comments

Mały błąd w tekście. ,,... Orkiestra pod batutą Piotra Koziara...'' Orkiestrą dyryguje Jan Buńkowski, a nie Piotr Koziar tak dla Waszej wiadomości.
report comment
Kinley,dlaczego mącisz ludziom w głowach.Tą orkiestrą dyryguje Piotr Koziar
report comment
Malinda :) Gram w tej orkiestrze, grałem na tych dożynkach i chyba wiem kto jest moim dyrygentem.
report comment
Co ty się Melindolem przejmujesz to nie pierwszy ani ostatni raz jak plecie kacapoły.
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform