Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Prace nad wymianą elewacji w kościele p.w Św. Anny w Krzywej rozpoczęte

Autor admin
Data utworzenia: 15 lipiec 2011, 10:25 Wszystkich komentarzy: 0


Prace nad wymianą elewacji w kościele p.w Św. Anny w Krzywej rozpoczęte

      Stosunkowo niedawno podpisano umowę dotyczącą renowacji 26 obiektów sakralnych na terenie diecezji legnickiej. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego.

      Parafia w Okmianach otrzymała dotację wysokości 100 tysięcy złotych na prace związane z zewnętrzną elewacją kościoła p.w Św. Anny w Krzywej. Obiekt ten jest miejscem zabytkowym.

      Niedawno rozpoczęły się prace, rozłożono rusztowania. Część tynku jest już zbita w celu osuszenia kościoła. Dzięki działaniom Parafii Okmiany oraz tutejszego proboszcza ks. A. Terleckiego udało się uzyskać w/w dotację oraz dodatkowo Fundacja Polska Miedź wyraziła zgodę na kolejną pomoc finansową w wysokości 50 tysięcy złotych. Fundacja Polska Miedź stosunkowo sprawnie realizuję swoją pomoc. Po przedstawieniu faktur za wykonane remonty przelewane są środki w terminie 7 dni na wskazane konta bankowe.

      W ubiegłym roku Ministerstwo Kultury przyznało również dotację na Kościół p.w Świętej Anny w Krzywej w wysokości 500 tysięcy złotych. Fundusze wykorzystano na remont starego dachu, który nie nadawał się już do użytku. Konserwator zabytków stwierdził, że dach musi być wykonany z gontu (są to klepki z modrzewia). Prace zostały wykonane zgodnie z zaleceniami, dzięki temu obiekt jest już dobrze zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi.

      Na chwilę obecną przygotowany jest cały budżet na w/w kościół, jednak zrobiona zostanie tylko elewacja. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec września bieżącego roku.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform