Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Prace nad wymianą elewacji w kościele p.w Św. Anny w Krzywej rozpoczęte

Autor admin
Data utworzenia: 15 lipiec 2011, 10:25 Wszystkich komentarzy: 0


Prace nad wymianą elewacji w kościele p.w Św. Anny w Krzywej rozpoczęte

      Stosunkowo niedawno podpisano umowę dotyczącą renowacji 26 obiektów sakralnych na terenie diecezji legnickiej. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z budżetu województwa dolnośląskiego.

      Parafia w Okmianach otrzymała dotację wysokości 100 tysięcy złotych na prace związane z zewnętrzną elewacją kościoła p.w Św. Anny w Krzywej. Obiekt ten jest miejscem zabytkowym.

      Niedawno rozpoczęły się prace, rozłożono rusztowania. Część tynku jest już zbita w celu osuszenia kościoła. Dzięki działaniom Parafii Okmiany oraz tutejszego proboszcza ks. A. Terleckiego udało się uzyskać w/w dotację oraz dodatkowo Fundacja Polska Miedź wyraziła zgodę na kolejną pomoc finansową w wysokości 50 tysięcy złotych. Fundacja Polska Miedź stosunkowo sprawnie realizuję swoją pomoc. Po przedstawieniu faktur za wykonane remonty przelewane są środki w terminie 7 dni na wskazane konta bankowe.

      W ubiegłym roku Ministerstwo Kultury przyznało również dotację na Kościół p.w Świętej Anny w Krzywej w wysokości 500 tysięcy złotych. Fundusze wykorzystano na remont starego dachu, który nie nadawał się już do użytku. Konserwator zabytków stwierdził, że dach musi być wykonany z gontu (są to klepki z modrzewia). Prace zostały wykonane zgodnie z zaleceniami, dzięki temu obiekt jest już dobrze zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi.

      Na chwilę obecną przygotowany jest cały budżet na w/w kościół, jednak zrobiona zostanie tylko elewacja. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec września bieżącego roku.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.