Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum arena PWSZ Legnica

Wolne miejsca na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Author: Przemysław Kulon
Creation date: 03 August 2012, 14:26 All comments: 5


Wolne miejsca na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Rozpoczął się I etap rekrutacji uzupełniającej kandydatów na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na rok akademicki 2012/2013. W ofercie edukacyjnej Uczelni przyszli studenci mają do wybory kierunki studiów magisterskich, inżynierskich oraz licencjackich.

Rekrutacja uzupełniającą dla kandydatów na pierwszy rok studiów prowadzona jest na następujące kierunki studiów I stopnia: Administracja – studia stacjonarne i niestacjonarne; Bezpieczeństwo Wewnętrzne - studia stacjonarne i niestacjonarne; Ekonomia – studia stacjonarne; Filologia - filologia angielska, studia stacjonarne; Informatyka - studia stacjonarne; Pedagogika – studia stacjonarne; Pielęgniarstwo – studia stacjonarne; Ratownictwo Medyczne – studia stacjonarne; Zarządzanie – studia stacjonarne; Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – studia stacjonarne i niestacjonarne oraz na następujące kierunki studiów II stopnia: Pedagogika – studia stacjonarne i niestacjonarne; Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – studia stacjonarne i niestacjonarne.

Postępowanie rekrutacyjne ma charakter konkursowy i prowadzone jest w dwóch etapach. Etap pierwszy obejmuje obowiązkową elektroniczną rejestrację kandydatów w okresie od 3 sierpnia do 23 września 2012 r., wniesienie opłaty rekrutacyjnej – do 24 września 2012 r. Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów nastąpi 24 września 2012 r.

Etap drugi obejmuje przyjęcie od osób zakwalifikowanych dokumentów. Dokumenty będą przyjmowane w siedzibie Uczelni w dniach 24-26 września 2012 r. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych na I rok studiów nastąpi 27 września 2012 r.

Ponadto prowadzona jest rekrutacja uzupełniająca kandydatów na studia na kierunkach, które nie wyczerpały limitu przyjęć w rekrutacji podstawowej. Do wyboru są następujące kierunki: Ekonomia – studia niestacjonarne; Filologia – filologia angielska, studia niestacjonarne; Filologia – filologia germańska, studia stacjonarne; Informatyka – studia niestacjonarne; Pedagogika – studia niestacjonarne; Pielęgniarstwo – studia pomostowe, ścieżka A; Zarządzanie – studia niestacjonarne.

W tym przypadku elektroniczna rejestracja kandydatów prowadzona jest do 26 sierpnia 2012 r., natomiast do 27 sierpnia 2012 r. należy wnieść opłatę za postępowania rekrutacyjne. Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na I rok studiów nastąpi 27 sierpnia 2012 r. Przyjmowanie dokumentów odbywać się będzie w dniach 27 – 29 sierpnia 2012 r., ogłoszenie list kandydatów przyjętych na I rok studiów nastąpi 31 sierpnia 2012 r.

W siedzibie Uczelni znajduje się punkt informacyjny, który mieści się w holu głównego budynku. Można w nim uzyskać informacje na temat zasad tegorocznej rekrutacji, zaopatrzyć się w ulotki informacyjne o kierunkach. Jest to też doskonała okazja, aby odwiedzić Uczelnię i dowiedzieć się o warunkach studiowania czy zobaczyć kampus akademicki.

Punkt rekrutacyjny będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. W przypadku pytań można dzwonić na numer telefonu: 76 723 22 11 lub pisząc na adres email: rekrutacja@pwsz.legnica.edu.pl.Comments

Niema chętnych do Legnickiego "oksfordu" swojego czasu na strefie w kilku fabrykach na drzwiach kadr wisiała kartka z napisem "od absolwentów PWSZ podania nie będą przyjmowane" może nie dosłownie ale coś w guście.
Nasz Pan Kierownik basenu jest po Legnickim Oksfordzie ,szycha.
report comment
A ja będę bronić legnickiego "oksfordu". Robiłam tam swego czasu licencjat i kierunek który kończyłam był naprawdę na dobrym poziomie. Potem na magistrze wylądowałam we Wrocławiu i niestety znani i sławni profesorowie zamiast prowadzić porządnie zajęcia potrafili tylko głowy wysoko nosić. Myślę, że zła sława PWSZ wynika z tego, że teraz każdy może się na studia dostać (mimo tego, że niektórzy naprawdę się tam nie nadają). Ale to już niestety nie tylko problem małych szkół wyższych jak PWSZ, we Wrocławiu jest to samo. Jest student jest kasa. Prosta sprawa. Także nie ma co wyśmiewać PWSZ bo naprawdę spotkałam tam sporo wykładowców naprawdę na wysokim poziomie. Ale to tylko moja opinia :)
Pozdrawiam.
report comment
Masz prawo a jako absolwent obowiązek jednak ja zdania nie zmieniam ,mam tylko ciut litości jeśli chodzi o dziennych ale reszta :) to tylko szkoła zarobiła bo wątpię aby ktoś czegoś się tam nauczył .Anto wiem że się narażam ale takie mam zdanie bo znam wielu absolwentów tej zacnej szkoły :) zam moich czasów średniego by nie zrobili a tu proszę magistry.
report comment
Wcale się nie narażasz. Powiem więcej masz sporo racji. Ja też znam mnóstwo takich osób o których piszesz. Mi chodzi tylko o to, że to nie zupełnie jest wina szkoły (jej oferty, poziomu itp.). Ja się tam bardzo dużo nauczyłam. Poznałam wykładowców z pasją, którzy prowadzili rewelacyjne zajęcia. Z niektórymi do tej pory mam kontakt. Oczywiście nie wszyscy tacy byli ale tak jest wszędzie. Uwierz mi, że na UW, Politechnice czy AWF jest dokładnie to samo. Też nie brakuje tam ludzi, którzy wydaje się, że są tam przez pomyłkę :) Takie mamy czasy. Niestety. Teraz przyjmuje się każdego. Wiadomo nie dotyczy to tych obleganych kierunków ale na każdej uczelni znajdzie się taki mniej popularny na który przyjmą cie z otwartymi ramionami :D Smutne ale prawdziwe. Ale co tam ... Właśnie zdobyliśmy złoto !!! :)
report comment
@psymon - z kartka to zdaje sie byla sprawa z menadzerska w lcy. tez slyszalem te historie. a pwsz od strony zaplecza robi wrazenie. szkola jako budynek bardzo na plus. mam kilku znajomych po niej i wielu z nich pracuje w zawodzie. inzynierskie takie jak zip czy informatyka podobno na przyzwoitym poziomie. pedagogiki i podobne to wiadomo. ale prawda jest ze kilku imbecyli zrobilo licencjusza choc w ogolniaku ledwo mature napisali
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.
Sklep Bigform