Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Wernisaż wystawy "Koronowane Madonny Polskie"

Autor admin
Data utworzenia: 23 lipiec 2012, 09:15 Wszystkich komentarzy: 18


Wernisaż wystawy "Koronowane Madonny Polskie"

W ostatni piątek 20 lipca o godzinie 18.00 w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa „Koronowane Madonny Polskie”. Przybyli goście mogli podziwiać obrazy namalowane przez urodzoną w pobliskim Witkowie Janinę Bożenę Aleksy.

Wernisaż zgromadził wielu oglądających. Poza liczną rodziną artystki w Muzeum gościł Biskup Pomocniczy Diecezji Legnickiej ks. bp. dr Marek Mendyk, księża z Chojnowa oraz pobliskich parafii, starosta legnicki Jarosław Humenny, przedstawiciele władz Chojnowa oraz wielu innych gości zainteresowanych sztuką malarską. Gratulacjom i podziękowaniom nie było końca.

Obrazy, które zdobić będą ściany chojnowskiego Muzeum do 20 sierpnia br. namalowane są przez panią Bożenę Janinę Aleksy dla Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Częstochowie. Wiele z tych dzieł posiada swoistych sponsorów, których nazwiska znajdują się przy obrazach kolekcji. Kolejne kopie obrazów Matki Bożej ukoronowanych przez Prymasa Wyszyńskiego (41 koronowanych i 6 rekoronowanych) czekają na realizację.


Komentarze

proszę Cię - skończ już ten temat - udowadniać nie muszę i nie chcę - ja wiem swoje, Ty swoje - jak zawsze z resztą...
zgłoś komentarz
Czyli sugerujesz że niczym się nie różnimy poza tym że ty jesteś dewotką a ja nie ,no cóż ,może być.
zgłoś komentarz
a znasz mnie, że nazywasz mnie dewotką?
zgłoś komentarz
Wnioskuję że tam byłaś ,czy się mylę ?
zgłoś komentarz
byłam i co? przecież napisałam wcześniej. i to znaczy że jestem dewotką? dla Twojej wiadomości chodzę na różne wernisaże i otwarcia wystaw, niekoniecznie związanych z tematyką religijną... a to chyba nie jest podstawa do nazwania mnie dewotką?
zgłoś komentarz
Luz proszę i spokój bez agresji ,to nie jest zwykła wystawa ,tu są książęta ,ekscelencyja ,dewotki i pani autorka która ma misję ,może zamiast malować obrazki przeczytała by dla odmiany raz biblię ! może dotarło by do niej że to coś nie tak z jej obrazami czy koronowaniem matki boskiej przez ludzi i inne herezje .
Zrozum że dewotka ma wydźwięk zarówno pozytywny i pejoratywny ,w tym przypadku ma negatywny bo tylko manifestuje swoją źle pojętą religijność zamiast dewocji osoby świętoszkowatej ,bogobojnej .
zgłoś komentarz
malarki tez musza za cos zyc. a ze kosciol kase ma to i zamowienia sklada. za dobra kase to pewnie i by wcielenie zla namalowala
zgłoś komentarz
Pani Bożena Janina Aleksy ZOBOWIĄZAŁ SIĘ, wszystkie te wizerunki skopiować i uczynić z nich swoistą kolekcję, dla Domu Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Częstochowie (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 12). Dom ten usytuowany w pobliżu Jasnej Góry, tak drogiej sercu Prymasa Tysiąclecia, jest miejscem utrwalania i upowszechniania Jego duchowego dziedzictwa: zawierzenia bez reszty Bogu i Matce Najświętszej, szacunku dla człowieka oraz umiłowania Kościoła i Ojczyzny.

http://anielska.com.pl/index.php?start=2

Nic o zleceniu czy płaceniu nie doczytałem się choć wykluczyć się nie da że herezja za kasę.

zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.