Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Święta bez wypadków. Nie zabrakło kierowców pod wpływem alkoholu i środków odurzających

Autor admin
Data utworzenia: 06 kwiecień 2021, 15:33 Wszystkich komentarzy: 0


Święta bez wypadków. Nie zabrakło kierowców pod wpływem alkoholu i środków odurzających

Okres minionych Świąt Wielkiej Nocy na drogach powiatu legnickiego minął bardzo spokojnie. W tym czasie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a mundurowi obsłużyli 17 zdarzeń z udziałem kierujących. Niestety 6 kierowców straciło prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środków odurzających.

- Tegoroczne święta Wielkanocne minęły w szczególnej atmosferze, a mieszkańcy naszego miasta i powiatu wykazali się odpowiedzialnością w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Ruch na drogach znacznie się zmniejszył, a policjanci mogli skupić swoją uwagę na bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego. Świadczy o tym fakt, że w ciągu czterech dni nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a funkcjonariusze obsłużyli jedynie 17 kolizji drogowych - relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Niestety równie dobrze nie wypadają statystyki, jeżeli chodzi o prowadzenie pod wpływem alkoholu. Czterech kierowców utraciło swoje prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a 26 i 37-latek musieli się liczyć z takimi samymi konsekwencjami za jazdę pod wpływem środków odurzających.

- Niechlubnym rekordzistą był 41-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który wsiadł za kierownicę pojazdu ciężarowego marki Mercedes mając  niemal 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali również 37-letniego legniczanina kierującego renault, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 33-letniego mieszkańca powiatu lubińskiego, któremu decyzją starosty cofnięto uprawnienia do kierowania. W takiej sytuacji, aby je odzyskać należy spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.