Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Sprzątanie Rokitek wsparte przez UG. Wójt zachęca do informowania o podobnych inicjatywach

Autor admin
Data utworzenia: 04 kwiecień 2021, 20:25 Wszystkich komentarzy: 0


Sprzątanie Rokitek wsparte przez UG. Wójt zachęca do informowania o podobnych inicjatywach

W minionym tygodniu informowaliśmy o akcji sprzątania okolic stawów w Rokitkach. Do tej obywatelskiej inicjatywy odniósł się Urząd Gminy, który zorganizował odbiór zebranych nieczystości.

Jak informuje Urząd Gminy, akcja zbierania śmieci została zorganizowana na terenach należących do prywatnych właścicieli. Jak tłumaczy na facebookowym profilu UG Radosław Lipa, Inspektor ds. ochrony środowiska i gospodarki odpadami, Urząd Gminy Chojnów w oparciu o zapisy ustawy o odpadach, w ramach przeciwdziałania zaśmiecaniu miejscowości, wystosuje pisma do wszystkich właścicieli działek znajdujących się przy zbiorniku wodnym z nakazem utrzymania porządku w obrębie ich nieruchomości.

To właśnie lokalizacja dzikich wysypisk na prywatnych terenach nie pozwala na bezpośrednią interwencję Urzędu Gminy. - Nielegalne wysypiska stanowią poważny problem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do ich usunięcia zobowiązany jest właściciel terenu, na który trafią – o ile sprawca wykroczenia nie zostanie wykryty - informuje Zastępca Wójta Gminy Chojnów – Grzegorz Styrkowiec.

Zdaniem Wójta Andrzeja Pyrza, troska o stan urokliwych zbiorników wodnych oraz pięknych lasów w Rokitkach to nasza wspólna odpowiedzialność. - Wszelkie akcje społeczne, chroniące nasze środowisko oraz wpływające na ład i porządek wszystkich miejscowości w Gminie Chojnów zawsze będą wspierane przez samorząd, dlatego organizatorów takich przedsięwzięć zachęcamy do informowania Urzędu Gminy o podejmowanych działaniach. Mam nadzieję, że poprzez wspólne akcje nie tylko uda nam się uprzątnąć nasze najbliższe okolice, ale także dać przykład troski i poszanowania środowiska.

źródło: Urząd Gminy [Facebook]


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.