Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Kolejnych pięciu kierowców utraciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami

Autor admin
Data utworzenia: 02 kwiecień 2021, 16:33 Wszystkich komentarzy: 1


Kolejnych pięciu kierowców utraciło swoje uprawnienia do kierowania pojazdami

W ciągu dwóch dni lokalna drogówka zatrzymała 5 praw jazdy za przekroczenie prędkości. Kontrole odbywają się w miejscach, które są zgłaszane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W marcu 2021 br. mieszkańcy powiatu legnickiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonali 235 zgłoszeń, z czego 114 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. W gminie Chojnów od wielu miesięcy najwięcej zgłoszeń dotyczy drogi krajowej nr 94 w Krzywej.

- Codziennie legnicka drogówka kontroluje prędkość w miejscach, gdzie często mieszkańcy, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wskazują jako zagrożenie, przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących. Funkcjonariusze podczas pomiaru szybkości, w ciągu dwóch dni zatrzymali, aż 5 praw jazdy za poruszanie się o 50 km/h więcej niż wynosiła dopuszczalna prędkość - relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, to 3 miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego, będzie kierował pojazdem, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

fot. KMP Legnica


Komentarze

I bardzo dobrze, tak się kończy cwaniactwo w terenie zabudowanym. Brawo policja!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.