Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Lokalne samorządy wsparły zakup nowego radiowozu

Autor admin
Data utworzenia: 23 luty 2021, 17:48 Wszystkich komentarzy: 0


Lokalne samorządy wsparły zakup nowego radiowozu

Wsparcie finansowe z budżetu m.in gminy Chojnów oraz powiatu legnickiego, pozwoliło na sfinansowanie zakupu nowoczesnego radiowozu zasilającego flotę transportową legnickich policjantów. Kluczyki do nowego samochodu w imieniu funkcjonariuszy odebrał podinsp. Zbigniew Kopij.

- Współpraca legnickiej komendy, jej kierownictwa oraz wszystkich funkcjonariuszy z przedstawicielami lokalnych samorządów od wielu lat jest na bardzo wysokim poziomie. Władze powiatu legnickiego oraz gmin, nie pierwszy raz przeznaczają środki finansowe na zakup wyposażenia, dzięki któremu policjanci mogą korzystać z nowoczesnych urządzeń, a tym samym sprawnie i efektywnie realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa publicznego - informuje asp. Anna Grześków.

Wsparcie finansowe ze strony Starosty Powiatu Legnickiego, Burmistrza Gminy Prochowice, Wójta Gminy Chojnów i Wójta Gminy Kunice, stanowiło połowę środków na sfinansowanie zakupu radiowozu. Druga część środków pieniężnych pochodzi z budżety Komendy Głównej Policji, a wartość odpowiednio przystosowanego pojazdu wynosi 172 tys. złotych.

Kluczyki do nowego radiowozu wręczył Starosta Legnicki Adam Babuśka, który dodatkowo przekazał 23 latarki o wartości 5 tys. złotych dla mundurowych pełniących głównie służbę na drogach. Starosta wyraził przy tym ogromne zadowolenie, że przyczynia się do poprawy warunków służby policjantów, co skutecznie przekłada się na efektywnie działania i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców jak i samych funkcjonariuszy.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.