Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Złodzieje wykorzystują zimowy zastój w pracach budowalnych

Autor admin
Data utworzenia: 23 luty 2021, 15:00 Wszystkich komentarzy: 0


Złodzieje wykorzystują zimowy zastój w pracach budowalnych

- Okres zimowy to dla inwestorów zazwyczaj czas przestoju w pracach budowlanych - ostrzega lokalna policja. Pozostawione narzędzia i materiały budowlane stają się atrakcyjnym łupem dla złodziei, którzy nie ustępują w swoich działaniach.

- Aby znacznie zmniejszyć ryzyko kradzieży, czy włamania w trakcie budowy, należy stosować się do kilku zasad, które pomogą uchronić inwestorów przed włamaniami i kradzieżą. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby plac budowy był ogrodzony i zamknięty, tak aby żadna z osób postronnych nie mogła swobodnie wejść. Wszystkie materiały budowlane w miarę możliwości powinny być kupowane na bieżąco i nie składowane w jednym miejscu. Maszyny i urządzenia wykorzystywane do prac powinny być odpowiednio zabezpieczone i zabierane z placu budowy, szczególnie jeśli budynek nie posiada stolarki okiennej. O ile to możliwe zastosujmy elektroniczne zabezpieczenia w postaci alarmów czy monitoringu - informuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Ważne jest to, aby w okresach zastoju w pracach zapewnić częstszy nadzór nad naszą budową. Takie kontrole powinny być dokonywane o różnych porach. Pamiętajmy, aby zamykać wszystkie drzwi i okna-nawet dachowe oraz zabierać ze sobą klucze nie pozostawiając w „umówionych miejscach”. Istotną rolę odgrywa również ubezpieczenie budynku, które choć w części zrekompensuje poniesione straty w przypadku dokonania przestępstwa na naszą szkodę.  

Policjanci apelują również o zatrudnianie pracowników ze sprawdzonych firm, bądź osoby dobrze nam znane, które mogą potwierdzić swoją wiarygodność, a przy tym są rzetelnymi wykonawcami.

- Zwracajmy uwagę na osoby poruszające się w pobliżu terenu budowy, nawiązujmy dobre relacje sąsiedzkie, dzięki którym osoby już zamieszkujące lub prowadzące budowę będą wykazywały zainteresowanie również naszą inwestycją. O wszystkich niepokojących sytuacjach lub podejrzanych osobach, które mogą dokonywać kradzieży prosimy niezwłocznie powiadomić policję.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.