Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Urząd Miejski poszukuje wykonawcy skateparku i pumptracka

Autor admin
Data utworzenia: 22 luty 2021, 18:57 Wszystkich komentarzy: 1


Urząd Miejski poszukuje wykonawcy skateparku i pumptracka

Urząd Miejski opublikował ogłoszenie o zamówieniu na realizację terenu rekreacyjnego nad rzeką, w skład którego ma wejść pierwszy chojnowski skatepark i pumptrack.

Inwestycja znalazła się w planach zawartych w budżecie miasta Chojnowa na 2021 rok.

Opisane w szczegółach poniżej miejsce rekreacyjne powstanie na terenach zielonych, w zakolu rzeki Skora (między ulicą Brzozową i Legnicą, za garażami). Do skateparku i pumptracka będzie można dojść nową utwardzoną alejką, będącą przedłużeniem ulicy Brzozowej.

Projekt skateparku przewiduje utwardzenie nawierzchni w formie gładkiej, żelbetowej płyty z wyprofilowanymi przeszkodami przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. - Kształt, forma oraz wielkość projektowanego placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu - czytamy w projekcie - Oprócz przeszkód wyprofilowanych z płyty żelbetowej zaprojektowano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadki ułatwiające płynną jazdę na deskorolkach i rolkach oraz umożliwiające odprowadzenie wód opadowych na teren nieutwardzony w granicach własnej działki.


Skatepark został zaprojektowany jako dwupoziomowy, w formie pięciokąta. Wysokości elementów są dopasowane względem siebie tak aby poruszanie się po skateparku było płynne i dynamiczne. Koncepcja zawiera najazdy obsadzone na przeciwnych końcach skateparku, są nimi Quarter-Pipe'y o różnych wysokościach znajdujące się na wyższym poziomie od Quarter Pipe połączyny z Cornerem na dolnym poziomie. Środek obiektu to miejsce do ćwiczenia jazdy street (jazda po elementach przypominających miejską infrastrukturę), znajdują się tam Platforma z murkiem oraz Grindboxem, Poręcz prosta płaska, oraz Piramida. Górny poziom skateparku dodatkowo wzbogacony o Funbox z poręczami łamanymi oraz murkiem pochylonym w dół. Dwa poziomy łączy ze sobą Barcelona. Skatepark został zaprojektowany tak aby osoby zarówno początkujące, jak i zaawansowane mogły ćwiczyć swoje umiejętności w przyjemnej i bezpiecznej przestrzeni.


Zobacz również: Skatepark w Chojnowie – zobacz wizualizację!

Pumptrack ma składać się z czterech torów, które łącza się ze sobą bandami oraz centralnym punktem pumptracka w kształcie ronda. - Posiada pompki do przelotów oraz do klasycznego pompowania (nabierania prędkości). Koncepcja dopasowana dla osób zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.

Urząd Miejski na oferty czeka do 11 marca.


Komentarze

Wandale bedą mieli co niszczyć
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.