Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Mieszkańcy gminy Chojnów szczepieni drugą dawką

Autor admin
Data utworzenia: 22 luty 2021, 11:11 Wszystkich komentarzy: 0


Mieszkańcy gminy Chojnów szczepieni drugą dawką

1 192 mieszkańców powiatu legnickiego zostało już zaszczepionych przeciwko COVID-19. 257 osób otrzymało także drugą dawkę. W punktach szczepień na terenie gminy Chojnów drugą dawką zaszczepionych zostało łącznie 60 pacjentów.

Według zaleceń producenta, zaszczepienie drugą dawką powinno się to odbyć trzy tygodnie po pierwszym szczepieniu. Dwie dawki są niezbędne aby szczepionka właściwie zadziałała.

Jak informuje Urząd Gminy, pacjenci, którzy ukończyli 70 lat i trzy tygodnie temu otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciw Covid-19, zgodnie z harmonogramem Narodowego Programu Szczepień 18 lutego zgłosili się po drugą dawkę.

- Niektórzy seniorzy zgłaszali ból ramienia, u innych czasami wystąpił ból głowy, ale są to dolegliwości, które mogą wystąpić przy zaszczepieniu i nie są groźne – wyjaśnia Barbara Dyrka – Kierownik GZZOP w Chojnowie z/s w Krzywej.

W punktach szczepień na terenie gminy Chojnów drugą dawkę otrzymało łącznie 60 pacjentów.

W Polsce masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi ruszyły 27 grudnia. W naszym regionie szczepieniami zajmują się lokalne ośrodki zdrowia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.