Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Katalog "Sztuka współczesna..." dla sobotnich gości chojnowskiego muzeum

Autor admin
Data utworzenia: 19 luty 2021, 16:11 Wszystkich komentarzy: 0


Katalog "Sztuka współczesna..." dla sobotnich gości chojnowskiego muzeum

Muzeum Regionalne w Chojnowie zaprasza na sobotnie zwiedzanie. Na gości czekać będą zmodernizowana ekspozycja dawnego kowalstwa i ślusarstwa oraz niedawno otwarta wystawa „Sztuki współczesnej ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie”.

- Zachęcamy do obejrzenia dwóch ekspozycji: zmodernizowanej wystawy „Dawne kowalstwo i ślusarstwo” oraz niedawno otwartej „Sztuki współczesnej ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Chojnowie”. Jutro wszyscy przybyli goście otrzymają prezent w postaci wydrukowanego katalogu ekspozycji "Sztuka współczesna..." - informuje Muzeum Regionalne.

Ekspozycja "Sztuka współczesna..." jest przeglądem malarstwa, grafiki, rzeźby oraz szkła unikatowego, gromadzonego przez dekady w zbiorach lokalnego muzeum. Jak tłumaczy dyrektor Mariusz Garbera, dokonując selekcji prac starano się pamiętać o akcentach regionalizmu, oddających charakter naszej placówki - Kierowaliśmy się także cezurą czasową, której początek wyznaczał rok 1945. Równie istotnym czynnikiem było skomponowanie wystawy w taki sposób, by na ograniczonej przestrzeni pogodzić ze sobą różne techniki oraz rozmaitą tematykę. Było to podyktowane faktem, iż wystawa zaistniała nie tylko w wirtualnej galerii, ale przede wszystkim w salach Zamku Piastów legnicko-brzeskich.

Wystawa dawnego kowalstwa i ślusarstwa to zbiory własne Muzeum Regionalnego w Chojnowie, będące przykładem działalności przedstawicieli obu rzemiosł. Ekspozycja w ostatnim czasie przeszła modernizację - wzbogaciły ją przystępne i ciekawe tablice edukacyjne.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.