Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Tydzień Walki z Depresją. Honorowy patronat lokalnych samorządów

Autor admin
Data utworzenia: 19 luty 2021, 13:03 Wszystkich komentarzy: 0


Tydzień Walki z Depresją. Honorowy patronat lokalnych samorządów

Burmistrz Chojnowa, Wójt Gminy Chojnów oraz Starosta Legnicki objęli honorowym patronatem II Tydzień Walki z Depresją. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Centrum Formacji Rodziny oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, przy wsparciu KGHM Polska Miedź.

Jak informują organizatorzy, według raportów instytucji badawczych 1,5 mln Polaków choruje na depresję. Epidemia COVID – 19, której skutkiem stał się kryzys gospodarczy w Polsce i konieczność zmierzenia się z ograniczeniami, znacznie wpłynęła na pogorszenie się stanu psychicznego naszego społeczeństwa. 23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją i właśnie ta okazja zainspirowała Centrum Formacji Rodziny im. Jana Pawła II oraz Głogowskie Stowarzyszenie Otwarte Drzwi do organizacji Tygodnia Walki z Depresją, w dniach od 22 do 28 lutego 2021 roku.

- Organizatorzy zapraszają mieszkańców LGOM do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego. Dodatkowo mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat depresji - informują organizatorzy.

Ze względu na ograniczenia pandemiczne wydarzenia odbędą się online. Po zarejestrowaniu się na stronie internetowej www.kghm.com/depresja uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji i wykładów, a także wysłuchać wywiadów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, a także z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.

Akcja została wsparta przez lokalne samorządy.

- Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją jest dobrą okazją, by zdobyć wiedzę o jej rozpoznawaniu i leczeniu - komentuje Wójt Andrzej Pyrz - Okazuje się, że pandemia i związane z nią restrykcje, przyczyniają się także do nagłego pogorszenia stanu zdrowia psychicznego wielu ludzi. Mam nadzieję, że program przyczyni się do zwiększenia świadomości społecznej w zakresie możliwości wczesnej identyfikacji i zapobiegania zaburzeniom depresyjnym.

Udział w konferencji jest bezpłatny.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.