Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Sanepid kontroluje obiekty gastronomiczne, hotele oraz placówki handlowe

Autor admin
Data utworzenia: 22 styczeń 2021, 16:00 Wszystkich komentarzy: 0


Sanepid kontroluje obiekty gastronomiczne, hotele oraz placówki handlowe

Pracownicy legnickiego sanepidu prowadzą kontrolę hoteli, punktów gastronomicznych oraz obiektów handlowych pod kątem przestrzegania obowiązujących nakazów i nakazów. W działaniach wspierają ich policjanci.

W ostatnich tygodniach nasiliły się przypadki buntu przedsiębiorców. Właściciele firm przeciwstawiają się zakazom i obostrzeniom, powołując się często na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, według którego rządowy zakaz działalności firm jest nielegalny. Jak informuje serwis money.pl, WSA w sprawie ukaranego przez sanepid fryzjera uznał, że służby sanitarne nie mogą nakładać kar administracyjnych na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów. W uzasadnieniu wytłumaczono, że rząd zrezygnował z formalnego i przewidzianego w Konstytucji wprowadzenia stanu klęski żywiołowej, wprowadził go jednak nieformalnie.

Coraz częstsze przypadki buntowania się przedsiębiorców oraz naruszania obostrzeń spotykają się z reakcją sanepidu i policji.

- Od kilkunastu dni dzielnicowi wraz z pracownikami legnickiego sanepidu kontrolują obiekty gastronomiczne, hotele oraz placówki handlowe. Wspólne działania mają przede wszystkim ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa i uświadomić mieszkańcom Legnicy i powiatu legnickiego, jak wielkie zagrożenie niesie za sobą brak odpowiedzialności. Ponadto funkcjonariusze zwracają uwagę na kwestię zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz kontrolują osoby objęte kwarantanną lub izolacją. Pamiętajmy, że obowiązujące obostrzenia mają przede wszystkim zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa - tłumaczy podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

Policja dodaje, że niestosowanie się do obowiązujących nakazów i zakazów może narazić na utratę zdrowia lub życia nie tylko nas samych, ale również naszych bliskich.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.