Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Straż Ochrony Kolei ujęła 28-latka, który kradł akumulatory na szlakach kolejowych

Autor admin
Data utworzenia: 20 styczeń 2021, 11:52 Wszystkich komentarzy: 0


Straż Ochrony Kolei ujęła 28-latka, który kradł akumulatory na szlakach kolejowych

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali 28-latka ujętego uprzednio przez Straż Ochrony Kolei. Chojnowianin pod osłoną nocy włamywał się do szaf i kontenerów samoczynnej blokady liniowej, skąd dokonywał kradzieży akumulatorów zasilających. Straty jakie spowodował, opiewają na kwotę niemal 15 tys. złotych.

- W nocy z 16 na 17 stycznia br. chojnowscy policjanci zatrzymali 28-latka, który włamał się do urządzenia transformatorowego znajdującego się na szlaku kolejowym. Mężczyzna usiłował zabrać z jego wnętrza 8 sztuk akumulatorów jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interweniującą Straż Ochrony Kolei. Kiedy zauważył zbliżających się funkcjonariuszy, wsiadł do samochodu i podjął ucieczkę. Po przejechaniu kilkunastu metrów został ujęty i przekazany w ręce policjantów - relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Śledczy dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu przedstawili chojnowianinowi, nie jeden, a dwa zarzuty dokonania włamania do kontenerów samoczynnej blokady liniowej i kradzieży zasilających akumulatorów z ich wnętrza.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP LegnicaKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.