Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Jawne oszustwo podczas Eliminacji do Mistrzostw Polski Kadetów w boksie!

Autor Arkadiusz Lewandowski
Data utworzenia: 13 czerwiec 2012, 12:37 Wszystkich komentarzy: 7


Jawne oszustwo podczas Eliminacji do Mistrzostw Polski Kadetów w boksie!

W ostatnich dniach odbyły się Eliminacje do Mistrzostw Polski Kadetów w Oławie. Było to starcie pomiędzy województwami dolnośląskim i wielkopolskim. W imprezie udział wzięli również reprezentanci Champion Powiat Legnicki: Sebastian Masiąg w kategorii 46kg, Mateusz Stachurka w kategorii 57kg oraz Kamil Mroczkowski w kategorii +80kg.

To co stało się w Oławie nie śniło mi się nawet w najgorszych koszmarach. Przez „błędy sędziowskie”smile Dolny Śląsk wprowadził do finałów Mistrzostw Polski jedynie dwóch zawodników. Jawnie oszukano dwóch reprezentantów Wałbrzycha, Gwardii Wrocław oraz Kamila Mroczkowskiego z Champion Powiat Legnicki. Walka mojego podopiecznego wyglądała jak „gra do jednej bramki”. Przeciwnik Kamila był liczony i nie zadał ani jednego prawidłowego ciosu. Nie był on w stanie nawiązać równorzędnej walki. W poprzednich pojedynkach mój podopieczny zwyciężał dwukrotnie z tym zawodnikiem, w tym raz przed czasem.

Wynik walki był następujący: sędzia z Poznania punktował na korzyść Kamila, sędzia z Dolnego Śląska punktował dla rywala, pytanie dlaczego? Otóż jesienią zbliżają się wybory do Okręgowego Związku Bokserskiego, gdzie główny sędzia zawodów w Oławie pan Makowski zamierza startować na prezesa.

Oznajmiam, że zawodnicy z Chojnowa (nie tylko my) będą bojkotować imprezy, gdzie sędziować będzie żeńska obsada arbitrów podlegająca panu Makowskiemu. Według mnie pan sędzia główny zawodów zapomniał, że nadzoruje dzieci i ich kosztem prowadzi swoje „gierki” polityczne. Takim postępowaniom mówię stanowcze nie!!!

Cały zarząd bokserski oraz trenerzy podzielają moje zdanie. Niestety arbiter Makowski pragnie przejąć kontrolę nad Dolnośląskim Związkiem Bokserskim. Chciałbym również dodać, że w tej dyscyplinie sportu mamy sporą grupę dobrych i rzetelnych sędziów, jednak obsadę dobiera w/w arbiter.

Poza Mistrzostwami Polski w Oławie w miniony weekend odbyły się zawody w Bolesławcu. Był to ostatni cykl tego typu imprez przez przerwą. Godnym zauważenia jest udany rewanż Mateusza Stachurki za Mistrzostwa Polski w wadze lekkiej. Mój podopieczny mądrą i techniczną walką zwyciężył bezdyskusyjnie 3:0 z obecnym Mistrzem Dolnego Śląska.Komentarze

Najgorsze są te "gierki polityczne", często nie liczą sie ludzie, w tym przypadku młodzież, tylko układy, układziki. Cierpią na tym młodzi ludzie, którzy mają brać przykład ze starszych, ale na pewno nie w tym przypadku. Przykra sytuacja.
zgłoś komentarz
pal szesc gdy cierpia wyrafinowane jednostki ktore pewnie nie raz kombinowaly. a tutaj chodzi o mlodych, nieskazonych ludzi. bojkotowac i nie cackac sie!
zgłoś komentarz
Masz rację są to młodzi ludzie i czego mają sie nauczyć w tym przypadku, ale co można w takiej sytuacji zrobić? Układy od lat zwycięzają. Zbojkotować, ale jak - nie uczestniczyć w zawodach? Wtedy musieliby wszyscy, a zawsze znajdzie sie ktoś, kto sie wyłamie.
zgłoś komentarz
jest jak piszesz, ani nie stawic sie ani stawic, sytuacja bez wyjscia troche. pozniej sie dziwia ze mlodzi zaczynaja kombinowac jesli takie wzorce obieraja.
zgłoś komentarz
Nie dziwmy się potem, że młodzież nie jest zainteresowana uprawianiem sportu. Jeśli ktoś ewidentnie by mnie oszukał, raczej nie chciałbym ponownie walczyć. Zawsze już myślałbym o tym co się stało poprzednio.
zgłoś komentarz
Dziadostwo. I to ma być sport jak od małego uczymy oszukiwać jaką motywację ma ta młodzież do treningów i uczciwej rywalizacji.
zgłoś komentarz
Od kogo mają się uczyć dzieci, od kogo brać przykład???Masz rację Paweł jak motywować młodzież, jak starsi dają taki przykład
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform