Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Złe warunki pogodowe - więcej zagrożeń na drogach

Autor admin
Data utworzenia: 14 styczeń 2021, 17:35 Wszystkich komentarzy: 1


Złe warunki pogodowe - więcej zagrożeń na drogach

Pomimo złych warunków na drogach nie brakuje kierowców lekceważąco podchodzących do kolejnych apeli o ostrożność i dostosowanie prędkości. Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka stwarzają spore zagrożenie.

- To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd - tłumaczy podkom. Jagoda Ekiert z legnickiej policji.

W ostatnich dniach na lokalnych drogach odnotowano kilka poważnych wypadków. 11 stycznia na łączniku autostrady A4 z drogą S3 kierowca Skody wykonał gwałtowny manewr pasa ruchu, w wyniku czego uderzył w barierę energochłonną, a następnie w bok kabiny pojazdu ciężarowego. W wyniku zdarzenia kierowca osobówki został przewieziony do szpitala, gdzie pomimo udzielonej mu pomocy medycznej zmarł.

Do innego poważnego wypadku (na zdjęciu) doszło na drodze 94 między Legnicą i Kunicami. 20-letni kierujący Fordem Transit nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego wypadł z łuku drogi i zderzył się czołowo z dwoma jadącymi przeciwległym pasem jezdni pojazdami marki VW Polo. 70-letni kierujący pojazdem VW Polo w stanie zagrażającym życiu został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Policjanci apelują o ostrożność. - Zimowa aura i temperatura wahająca się w granicach zera nie ułatwia jazdy samochodem, zwłaszcza przy występujących opadach marznącego deszczu, śniegu i śliskiej nawierzchni. Nie tylko warunki atmosferyczne i umiejętności kierowcy, ale przede wszystkim sprawność techniczna pojazdu decydują o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci apelują o zachowaniu szczególnej ostrożności, bezwzględne przestrzeganie zasad ruchu drogowego, odpowiednie wyposażenie i przygotowanie pojazdów.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Więcej patroli na DK94 to będzie bezpieczeniej, co miesiąc sam tekst a poprawy żadnej :D
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.