Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Trwają szczepienia personelu medycznego

Author: admin
Creation date: 13 January 2021, 15:52 All comments: 0


Trwają szczepienia personelu medycznego

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym trwa proces szczepień przeciw COVID-19 dla chętnych pracowników służby zdrowia. Łącznie w legnickim szpitalu zaszczepionych zostanie około 1,5 tysiąca pacjentów z grupy zero, z Legnicy i okolic.

Zgłoszenia priorytetowej grupy zero do szczepień przeciw COVID-19 rozpoczęły się w grudniu. Dane dotyczące personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony, były zbierane przez wyznaczone szpitale węzłowe. - Na naszym terenie jest to szpital wojewódzki w Legnicy, szpital w Bolesławcu i Lubinie - tłumaczyła podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej radna Barbara Kułacz - Jeżeli chodzi o naszą przychodnię, jesteśmy zapisani do szpitala wojewódzkiego - dodała.

Zgodnie z przyjętymi zasadami, personel medyczny i niemedyczny jest szczepiony przeciw COVID-19 w szpitalach węzłowych.

Do priorytetowej grupy zero zaliczane są osoby najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem racji swoich zawodowych obowiązków. Są wśród nich znaleźli się m.in. pracownicy szpitali i innych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki oraz pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych.

- Do grupy zero zalicza się także personel niemedyczny pracujący w wymienionych podmiotach, czyli administracyjny i pomocniczy – bez względu na formę zatrudnienia (również wolontariusze i stażyści) - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

W legnickim szpitalu pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 przyjęło już blisko 700 pracowników. Jak podaje portal lca.pl, w poniedziałek ruszyły szczepienia innych podmiotów medycznych. Są wśród nich znaleźli się pracownicy pogotowia ratunkowego.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zaszczepionych zostanie około 1,5 tysiąca pacjentów z grupy zero, czyli personelu podmiotów medycznych z Legnicy i okolic. Mają zostać wyszczepieni do końca stycznia.

Według zapowiedzi ministra zdrowia, 25 stycznia mają rozpocząć się szczepienia dla osób z grupy pierwszej. W pierwszej kolejności będą to seniorzy powyżej 80 lat, pensjonariusze domów pomocy społecznej, potem osoby powyżej 60 lat, nauczyciele i służby mundurowe. Do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zakwalifikowane zostały gminne przychodnie z Krzywej i Rokitkach oraz Przychodnia Rejonowa w Chojnowie.

Zobacz również: Lokalne przychodnie zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień przeciwko SARS-CoV-2

fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.