Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Ubezpieczenie narciarskie – czy warto wykupić?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 13 styczeń 2021, 10:31


Ubezpieczenie narciarskie – czy warto wykupić?

Ubezpieczenie narciarskie to produkt, który jest bardzo często reklamowany w okresie zimowym. W tym tekście opowiemy Ci, dlaczego warto wykupić tego typu polisę i co właściwie daje posiadanie ubezpieczenia na stoku.

Gdzie zaopatrzyć się w ubezpieczenie?

Od kilku dobrych lat jedynym słusznym miejscem na zaopatrzenie się w polisę narciarską jest Internet. Porównywarki ubezpieczeń sprawiły, że wybór nowej polisy stał się całkowicie bezproblemowy i co najważniejsze szybki. Wystarczy, że wpiszesz kilka podstawowych informacji do specjalnego formularza, by po chwili wybierać spośród najlepszych ofert. Wejdź na stronę: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/ i sprawdź.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

Bezpieczeństwo medyczne – jeśli podczas wyjazdu będziesz potrzebować pomocy lekarskiej, ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty związane z leczeniem. Ważne jednak jest, byś przed podpisaniem umowy sprawdził, jakie procedury podlegają refundacji. Wszystkie informacje znajdziesz w OWU.

Bezpieczeństwo finansowe – jazda na nartach jest obarczona pewnym ryzykiem. W sytuacji, gdy spowodujesz wypadek, w której ucierpią osoby trzecie, będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. Wszystkie ofiary otrzymają odszkodowania. Warunkiem jest jedynie Twoja trzeźwość w trakcie zdarzenia.

Ochrona przed konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków – w razie pogorszenia Twojego stanu zdrowia, który nastąpił w wyniku nieszczęśliwego wypadku, otrzymasz stosowne środki finansowe na leczenie lub rehabilitacje. Jeśli zdarzenie doprowadzi do Twojej śmierci, ubezpieczyciel będzie zobowiązany do przekazania pieniędzy rodzinie lub innym osobom do tego upoważnionym.

Ochrona sprzętu sportowego – narty to nie jest tani sprzęt. Jeśli na stoku dojdzie do uszkodzenia, zagubienia lub kradzieży sprzętu sportowego, firma ubezpieczeniowa wypłaci Ci odszkodowanie. Niezwykle ważne jest jednak to, byś dowiedział się, jak ubezpieczalnia podchodzi do ochrony nart z wypożyczalni.

Czytaj OWU

Wszystkie informacje dotyczące Twojej polisy oraz ewentualnych wyłączeń od odpowiedzialności znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia) dołączonych do umowy. Jeśli nie dostałeś dostępu do tego typu dokumentu, powinieneś poprosić ubezpieczyciela o okazanie OWU. Dzięki zawartym tam informacjom będziesz wiedzieć w 100%, co Ci się należy i kiedy powinieneś dochodzić swoich praw przed sądem. Pamiętaj, że musisz sam zadbać o swoje sprawy, by w razie sytuacji kryzysowej nie zostać na lodzie.