Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Kierowcy lekceważący przepisy drogowe największym utrapieniem mieszkańców powiatu

Autor admin
Data utworzenia: 12 styczeń 2021, 10:51 Wszystkich komentarzy: 2


Kierowcy lekceważący przepisy drogowe największym utrapieniem mieszkańców powiatu

Lokalna policja podsumowała grudniowe funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie legnickim. Największa liczba zgłoszeń - podobnie jak w poprzednim miesiącu dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości.

- W grudniu br. mieszkańcy Legnicy i powiatu legnickiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dokonali 135 zgłoszeń, z czego 82 zaznaczonych na mapie punktów dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Internauci zgłosili również 24 miejsca nieprawidłowego parkowania, 6 punktów grupowania się małoletnich oraz spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym - tłumaczy podkom. Jagoda Ekiert, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy.

Pozostałe zgłoszenia dotyczyły: dzikich wysypisk (5), złej organizacji ruchu drogowego (4), niewłaściwej infrastruktury drogowej (3), miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej (2), aktów wandalizmu (1), osób bezdomnych (1) oraz niszczenia zieleni (1).

- W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie zgłoszeń, policjanci potwierdzili 89 zagrożenia.
Mimo, że większość zdarzeń ma charakter incydentalny to jednak weryfikacja tych zagrożeń zmniejsza eskalację wielu negatywnych zjawisk, bądź nie dopuszcza do ich powstawania.

Każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję Policji, która zachęca do korzystania z tej internetowej aplikacji w sposób odpowiedzialny.


Komentarze

I jak co miesiąc, o problemie wiemy i tyle. :D
zgłoś komentarz
W Chojnowie policjanci niewidomi, pod piekarniami nie idzie przejść, sam właściciel piekarni staje jak król na chodniku. Ale gdyby maseczki nie założyć...
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.