Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Badania w kierunku SARS-CoV-2 dla pracowników szkół z miasta i gminy Chojnów

Author: admin
Creation date: 11 January 2021, 14:43 All comments: 0


Badania w kierunku SARS-CoV-2 dla pracowników szkół z miasta i gminy Chojnów

W najbliższy piątek w Szkole Podstawowej nr 3 odbędą się badania w kierunku SARS-CoV-2 przeprowadzane dla nauczycieli i pracowników szkół z miasta Chojnów oraz szkół z gminy Chojnów.

Na terenie podległym legnickiemu sanepidowi wyznaczono pięć punktów poboru. W budynku przy ulicy Reymonta w Chojnowie badani będą pracownicy szkół z miasta oraz z: Okmian, Starego Łomu, Krzywej, Budziwojowa oraz Rokitek.

Szkoła Podstawowa w Niedźwiedzicach została przypisana do punktu przy ulicy Hangarowej w Legnicy.

- Godziny, w których pracownicy będą zgłaszać się na badania zostaną podane w harmonogramie od dn. 12.01. Dyrektorzy szkół powiadomią o tej godzinie podległych im pracowników - informuje Szkoła Podstawowa nr 3.

Testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 to - według rządu - element przygotowania do powrotu uczniów do szkół. Badania będą dobrowolne i bezpłatne. Mogli się na nie zgłosić się nie tylko nauczyciele, ale również pracownicy szkoły, tj.: obsługa administracyjna, kierownictwo szkoły, personel sekretariatu, personel pomocniczy, personel odpowiedzialny za funkcjonowanie techniczne szkoły, personel sprzątający, a także personel wykonujący bieżące prace naprawcze na terenie szkoły.

- Osoby, które otrzymają pozytywny wynik testu na obecność SARS-Cov-2 muszą poddać się obowiązkowej 10. dniowej izolacji domowej (w przypadku braku objawów) oraz skontaktować się telefonicznie z lekarzem POZ. Konieczne będzie również zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Sanitarnej osób z kontaktu - informuje rząd.

Harmonogram opublikowany przez PSSE Legnica


Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.