Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Bezpośrednia obsługa interesantów w starostwie wciąż ograniczona

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2021, 18:01 Wszystkich komentarzy: 0


Bezpośrednia obsługa interesantów w starostwie wciąż ograniczona

Bezpośrednia obsługa interesantów w Starostwie wciąż pozostaje ograniczona. Sprawy dotyczące rejestracji pojazdów i wydawania dokumentów są rozpatrywane i załatwiane głównie z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej, poprzez pocztę oraz urnę umieszczoną w holu urzędu.

Ograniczenia w urzędzie to efekt zarządzenia nr 105/2020 Starosty Legnickiego w sprawie wprowadzenia czasowych ograniczeń w funkcjonowaniu Starostwa Powiatowego w Legnicy, spowodowanego zagrożeniem epidemicznym.

Sprawy dotyczące rejestracji pojazdów i wydawania dokumentów są rozpatrywane i załatwiane głównie poprzez:

- ePUAP (Pismo ogólne) - zawiadomienie o nabyciu i zbyciu pojazdów,

- elektroniczną skrzynkę podawczą PWPW - rejestracja pojazdów oraz zawiadomienie o nabyciu i zbyciu pojazdów,

- operatora pocztowego - rejestracja pojazdów, zawiadomienie o nabyciu i zbyciu pojazdów, a także inne sprawy związane z dopisaniem, wykreśleniem adnotacji urzędowych, dokonaniem zmian w dowodzie rejestracyjnym,

- złożenie dokumentów do urny umieszczonej w holu urzędu - rejestracja pojazdów, zawiadomienie o nabyciu i zbyciu pojazdów oraz inne sprawy związane z dopisaniem, wykreśleniem adnotacji urzędowych, dokonaniem zmian w dowodzie rejestracyjnym.

- Do wniosku o rejestrację pojazdu należy załączyć oryginały dokumentów oraz dowód wpłaty opłaty komunikacyjnej wniesionej na konto Starostwa za rejestracje pojazdu. Tablice rejestracyjne, w przypadku pojazdu zarejestrowanego na terenie kraju, można oddać po umówieniu wizyty w dniu odbioru nowych - informuje Wydział Komunikacji i Transportu Drogowego - Dniem wyznaczonym dla Wydziału Komunikacji i Transportu Drogowego do odbioru dokumentów rejestracyjnych pojazdów, po uprzednim telefonicznym umówieniu na wizytę, jest wtorek. Jednakże, aby obsługa osób ubiegających się o rejestrację pojazdów była sprawna, kontaktujemy się z właścicielami pojazdów i jest możliwe umówienie się na inny dzień tygodnia. Należy czekać w pierwszym holu urzędu i pracownik obsługujący sprawę zejdzie o ustalonej godzinie. Nie ma potrzeby być dużo wcześniej, niż będzie to ustalone. Na wniosku proszę podać numer telefonu i po otrzymaniu dokumentów skontaktujemy się z w sprawie odbioru dokumentów rejestracyjnych.

Opłatę komunikacyjną uiścić należy na konto Starostwa Powiatowego w Legnicy nr: 49 1560 0013 2860 6494 4000 0013 z dopiskiem informującym o przedmiocie opłaty.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.