Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Oszuści podszywają się pod pracowników banku

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2021, 17:14 Wszystkich komentarzy: 0


Oszuści podszywają się pod pracowników banku

Lokalna policja ostrzega przed kolejnymi oszustami. Tym razem złodzieje podszywają się pod specjalistów działu technicznego banku i proszą o zainstalowanie wskazanej aplikacji, która rzekomo ma ochronić ich przed wirusami.

O tym, jak działają oszuści przekonał się obywatel Ukrainy, który stracił środki finansowe, po tym jak zadzwoniła do niego kobieta podająca się do pracownika jednego z popularnych banków.

- Podszywając się za pracownika działu technicznego poprosiła o zainstalowanie aplikacji na swoim telefonie i podanie wygenerowanego  hasła w celu jego weryfikacji. Następnie oszustka przekonywująco poprosiła pokrzywdzonego o zalogowanie się do banku za pośrednictwem aplikacji mobilnej, uzyskując jednocześnie dostęp do konta na swoim urządzeniu przez przekazane jej hasło. Zapewniając, że karta płatnicza została zablokowana, a kurier dostarczy w najbliższych dniach nową, mężczyzna miał nie reagować na przychodzące powiadomienia dotyczące przeprowadzonych na jego rachunku transakcjach. Całe działanie miało służyć jedynie zabezpieczeniu konta przed wirusami i nieuprawnionym dostępem do konta. Sytuacja wydawała się tak wiarygodna, że mężczyzna zorientował się o oszustwie dopiero w dniu, kiedy nie otrzymał nowej karty. Po zalogowaniu się na swój rachunek bankowy okazało się, że nie zanana osoba dokonała czterech transakcji na kwotę niemal 3,5 tys. złotych - informuje asp. Anna Grześków.

Policja apeluje o szczególną ostrożność i ostrzega - każde zainstalowanie aplikacji na żądanie osoby po drugiej stronie słuchawki to próba oszustwa, a w rezultacie utrata środków finansowych zgromadzonych na koncie.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.