Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Wypadek na DK94. Nietrzeźwi uczestnicy zdarzenia zatrzymani przez policję

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2021, 14:06 Wszystkich komentarzy: 0


Wypadek na DK94. Nietrzeźwi uczestnicy zdarzenia zatrzymani przez policję

Wczoraj, w godzinach wieczornych, na drodze krajowej nr 94 między Chojnowem a Okmianami doszło do wypadku. Na miejscu zatrzymany został nietrzeźwy 45-latek. Drugi z mężczyzn uciekł z miejsca zdarzenia i został zatrzymany przez policjantów po bezpośrednim pościgu. Okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie upojenia alkoholowego mając 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

- Wczoraj w godzinach wieczornych na drodze krajowej nr 94 między Chojnowem a Okmianami kierujący samochodem osobowym marki Seat, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo jadącą 19-letnią kierującą Renault. W wyniku zdarzenia samochód kierującej obrócił się wokół własnej osi a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali 45-letniego nietrzeźwego mężczyznę stojącego przy aucie, którego kierujący spowodował zdarzenie. Z uzyskanych informacji wynikało, że wysiadła z niego jeszcze inna osoba i zbiegła nie udzielając pomocy poszkodowanym. Funkcjonariusze natychmiast pojęli pościg i ujęli 37-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który był w stanie upojenia alkoholowego. Wynik badania wskazał 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - relacjonuje asp. Anna Grześków.

W wyniku wypadku dwie osoby odniosły obrażenia ciała nie zagrażające ich życiu i zostały przewiezione do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Policjanci wykonują czynności mające na celu ustalenie, który z zatrzymanych odpowie za spowodowanie wypadku drogowego. Za spowodowanie wypadku znajdując się w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia kodeks karny przewiduje nawet 4,5 roku pozbawienia wolności.


fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.