Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Gminne urzędy przypominają o opłacie za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu

Autor admin
Data utworzenia: 08 styczeń 2021, 11:48 Wszystkich komentarzy: 0


Gminne urzędy przypominają o opłacie za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu

31 stycznia upływa termin złożenia oświadczenia o wartości sprzedaży oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Zgodnie z przepisami, przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą alkoholu, do 31 stycznia muszą złożyć oświadczenie o wysokości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w 2020 roku. - W przypadku niezłożenia oświadczenia w terminie do dnia 31 stycznia 2021 r., możecie Państwo jeszcze dopełnić tego obowiązku w ciągu następnych  30 dni. Wiąże się to jednak z obowiązkiem jednoczesnego dokonania dodatkowej opłaty. Jej wysokość to 30% rocznej opłaty za korzystanie z zezwoleń wynikającej z art. 111 ust.2 ustawy z dnia 26 października 1982 r.   o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - przypomina Urząd Miejski.

W przypadku niezłożenia oświadczenia lub niedokonania opłaty w terminie, zezwolenie wygasa w ciągu 30 dni od daty upływu  terminów. Z wnioskiem o wydanie nowego zezwolenia można wystąpić nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy od dnia wydania decyzji o wygaśnięciu zezwolenia.

Urząd Gminy: Opłata gotówką w kasie lub na rachunek bankowy

Przedsiębiorcy z gminy wiejskiej Chojnów druk oświadczenia mogą pobrać z Biuletynu Informacji Publicznej. Opłatę w należnej wysokości wnosi się: gotówką w kasie Urzędu lub bezgotówkowo na rachunek bankowy Urzędu: BS Chojnów Nr 43 8644 0000 0000 1384 2000 0020.

Na przelewie należy dokładnie wpisać numer zezwolenia.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.