Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Lokalne przychodnie zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień przeciwko SARS-CoV-2

Autor admin
Data utworzenia: 05 styczeń 2021, 14:05 Wszystkich komentarzy: 0


Lokalne przychodnie zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień przeciwko SARS-CoV-2

Gminne przychodnie w Krzywej oraz w Rokitkach zostały zakwalifikowane do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 - poinformowali Wójt Gminy Chojnów oraz Kierownik Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej. Ośrodki spełniły wszystkie wymagania konieczne do przeprowadzenia akcji. Na mapie punktów szczepień znalazła się także przychodnia w Chojnowie.

- Szczepienia rozpoczną się wkrótce i dostępne będą dla mieszkańców gminy Chojnów zgodnie z przyjętym harmonogramem. Jako pierwszy zrealizowany zostanie etap 0, podczas którego szczepienia otrzymają m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (m.in. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych - informuje Urząd Gminy.

Kolejne etapy to:

Etap 1. - szczepienie będą mogli otrzymać pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, osoby powyżej 60 lat (w kolejności od najstarszych) i służby mundurowe, a także nauczyciele i pracownicy żłobków.

Etap 2. - szczepienie otrzymają osoby poniżej 60 lat z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 (np. choroby płuc, cukrzyca, nowotwory, otyłość) albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. Ponadto w tym etapie szczepione będą osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne (m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, transportu publicznego, urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości i funkcjonariusze służb celno-skarbowych).

Etap 3 - szczepienie otrzymają przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tym etapie szczepione będą również pozostałe grupy osób dorosłych.

Na mapie punktów szczepień także Chojnów

Na stronach rządowych udostępniono mapę z lokalizacjami punktów szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Na liście znalazła się także chojnowska Przychodnia Rejonowa.

Harmonogramy szczepień będą przedstawiane przez poszczególne przychodnie. Według ostatnich zapowiedzi rządu, etap 1. rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.