Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

"Zawczasu III" - ostatnia część trylogii Jarosława Macewicza

Autor admin
Data utworzenia: 24 grudzień 2020, 16:10 Wszystkich komentarzy: 0


"Zawczasu III" - ostatnia część trylogii Jarosława Macewicza

Światło dzienne ujrzała trzecia i ostatnia część trylogii "Zawczasu" autorstwa Jarosława Macewicza, lokalnego poety, prozaika oraz członka Gildii Artystów Chojnowa.

W 2018 roku ukazała się pierwsza część "Zawczasu" - zbioru krótkich opowiadań autorstwa Jarosława Macewicza, powstałych na kanwie osobistych przeżyć. Rok później do rąk mieszkańców Chojnowa trafiła część druga, natomiast w 2020 roku ukazała się trzecia część. Poszczególne szkice literackie były prezentowane na spotkaniach Gildii Artystów Chojnowa. W związku z pandemią, prace związane z przygotowaniem do druku esejów "Zawczasu III" odbywały się w większości sposób zdalny.

Wydawnictwo jest bezpłatnie dystrybuowane w chojnowskiej drukarni UNIFOT. Liczba egzemplarzy ograniczona. Na miejscu nabyć można także pierwszą i drugą część.

Jarosław Macewicz - poeta i prozaik - przed laty uczestniczył w spotkaniach działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej Chojnowskiego Klubu Literackiego, zwieńczeniem pracy którego był wydany w 2012 roku almanach, w którym znalazły się utwory Jarosława Macewicza. W 2017 roku zdobył wyróżnienie w organizowanym przez Dolnośląską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu konkursie "Młody Poeta Dolnego Śląska" w kategorii dorosłych. Uznanie jury zdobył wiersz "Wicek i Wacek".

W 2018 roku premierę miały "Opowieści cioci Jagusi", wspomnienia będące prywatną korespondencją Jarosława Macewicza z Jadwigą Macewicz. Opowieści... zostały zamieszczone w pokonkursowej antologii towarzyszącej konkursowi "Opowieści dolnośląskich seniorów", organizowanego przez wojewódzką bibliotekę.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.