Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Dary dla rodaków z Kresów

Autor admin
Data utworzenia: 23 grudzień 2020, 18:11 Wszystkich komentarzy: 0


Dary dla rodaków z Kresów

W legnickim starostwie miał miejsce finał przedświątecznej zbiórki darów dla naszych rodaków z Kresów. Akcję organizowana przez Studio Wschód od kilku lat jest wspierana przez powiat legnicki.

Gośćmi Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Wicestarosty Janiny Mazur byli przedstawiciele Fundacji wraz z jej Prezesem Grażyną Orłowską – Sondej oraz Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” dr Tadeusz Samborski.

- Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszych życzeń. I takie właśnie bezpośrednie i wyjątkowe życzenia dla Polaków na Kresach złożone przez Starostę Legnickiego Adama Babuśkę, Wicestarostę Legnickiego Janinę Mazur, Dyrektor Elżbietę Iwanicką oraz dr. Tadeusza Samborskiego przekazane zostały naszym Rodakom podczas realizacji nagrania o przebiegu akcji w naszym Starostwie.  W tym roku do naszych Rodaków trafią również życzenia, na wyjątkowych kartkach świątecznych, które własnoręcznie wykonali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie - informuje legnickie starostwo.

Jak zaznacza Fundacja Studio Wschód, w trakcie pandemii sytuacja naszych rodaków na wschodzie jest wyjątkowo dramatyczna. - Byliśmy w lutym z konwojem pomocowym. Otrzymujemy liczne apele od Rodaków na wschodzie, na które nie możemy nie odpowiedzieć.

W paczkach znalazły się m.in. słodycze, kawa herbata, konserwy, olej, cukier, makaron, ryż, środki czystości i żywność długoterminowa. 22 grudnia bus pełen świątecznych prezentów  wyjechał spod legnickiego starostwa. Akcję zorganizowała i koordynowała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, przy współpracy z Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Elżbiety Iwanickiej.

fot. Starostwo PowiatoweKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.