Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

MP w Sokółce: Piotr Gałaszkiewicz mistrzem Polski!

Autor admin
Data utworzenia: 06 grudzień 2020, 15:01 Wszystkich komentarzy: 0


MP w Sokółce: Piotr Gałaszkiewicz mistrzem Polski!

Dobiegają końca organizowane w podlaskiej Sokółce bokserskie Mistrzostwa Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek. Podczas dzisiejszej gali finałowej poznaliśmy nazwiska mistrzów Polski, wśród których znalazł się reprezentant klubu Champion Chojnów Piotr Gałaszkiewicz.

Dla podopiecznego trenera Arkadiusza Lewandowskiego była to druga walka tych mistrzostw. W półfinale Piotr Gałaszkiewicz (42 kg) skrzyżował rękawice z Igorem Uściniakiem z Elite Fight Club Lidzbark. Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem na punkty.

W walce o złoto naprzeciwko Piotra Gałaszkiewicza stanął Michał Michalik z LKS Niedźwiedź Kętrzyn. Podobnie jak w półfinale, tak i tym razem zawodnik z Chojnowa zdominował swojego rywala, pewnie wygrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

Złoto Piotra Gałaszkiewicza to jeden z dwóch medali, zdobyty podczas tegorocznych mistrzostw Polski przez zawodników Championa. Z brązem do Chojnowa wróci Jakub Grudziński (60 kg), który mimo porażki w półfinale, zaprezentował się z bardzo dobrej strony w walce z dużo bardziej doświadczonym rywalem.

Na starcie organizowanych w Sokółce mistrzostw pojawiło się 260 zawodników i ponad 60 trenerów. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne impreza odbywała się bez udziału publiczności. Organizatorem mistrzostw jest Polski Związek Bokserski w porozumieniu ze Starostą Sokólskim i Marszałkiem Województwa Podlaskiego oraz Podlaski Okręgowy Związek Bokserski i UKS Boxing Sokółka.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.