Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

MP w Sokółce: Piotr Gałaszkiewicz zawalczy w finale, Jakub Grudziński z brązowym medalem

Autor admin
Data utworzenia: 05 grudzień 2020, 18:04 Wszystkich komentarzy: 0


MP w Sokółce: Piotr Gałaszkiewicz zawalczy w finale, Jakub Grudziński z brązowym medalem

Za nami półfinały organizowanych w Sokółce bokserskich Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek. Na ringu zobaczyć mogliśmy dwóch reprezentantów klubu Champion Chojnów - Piotra Gałaszkiewicza (42 kg) i Jakuba Grudzińskiego (60 kg).

Rywalem Piotra Gałaszkiewicza był reprezentant Elite Fight Club Lidzbark Igor Uściniak. Podopieczny trenera Arkadiusza Lewandowskiego wygrał jednogłośnie na punkty, dzięki czemu już jutro zawalczy w finałowej walce o tytuł mistrza Polski.

Dla Jakuba Grudzińskiego (60 kg), dzisiejszy pojedynek był trzecią walką tych mistrzostw. Reprezentant chojnowskiego klubu w drodze do strefy medalowej pokonał Norberta Pużuka z UKKS Boxing Sokółka oraz Mateusza Rzodkiewicza z OSiR Suwałk.

W walce o finał Jakub Grudziński skrzyżował rękawice z Kamaro Paćkowskim (Widzew Łódź). Ostatecznie zawodnik z Chojnowa zszedł z ringu jako pokonany (2:1), jednak - jak zaznacza trener - w walce z doświadczonym rywalem zaprezentował się z bardzo dobrej strony, wygrywając w trzeciej rundzie. - Bardzo fajna postawa naszego chłopaka. Wyszedł z dwoma walkami na zawodnika, który ma ponad 30 walk - dodaje Arkadiusz Lewandowski.

Jakub Grudziński zakończył zmagania na Mistrzostwach Polski z brązowym medalem. Warto zaznaczyć, że waga 60 kg na tegorocznych mistrzostwach była najmocniej obsadzona - do walki o tytuł mistrza Polski stanęło aż 17 zawodników.

Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek w Sokółce potrwają do niedzieli. Zawody zakończy uroczysta gala finałowa, podczas której zobaczymy Piotra Gałaszkiewicza. Transmisję z walki będzie można obejrzeć na żywo na youtubowym kanale Telewizji Sokółka.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.