Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

5 lat "Galerii Młodych"

Autor admin
Data utworzenia: 11 czerwiec 2012, 08:57 Wszystkich komentarzy: 1


5 lat "Galerii Młodych"

Dokładnie w piątą rocznicę, 6 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie obchodzono jubileusz „Galerii Młodych”, której celem przez dotychczasowe 60 miesięcy działalności było rozwijanie zdolności plastycznych dzieci i młodzieży. Nie obeszło się bez wzruszeń, podróży sentymentalnych do początków oraz podziękowań dla wszystkich, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej wspaniałej inicjatywy.

Przez pięć lat działalności w ramach „Galerii Młodych” zorganizowano 42 wystawy, w tym 13 indywidualnych. Były to wystawy plastyczne, fotograficzne i okolicznościowe, bez względu na wiek prezentujących. Zorganizowano konkursy plastyczne – od 2007 co roku odbywa się konkurs dla młodzieży „Kształty i barwy mojego świata”. W ramach Galerii odbywa się również projekt „Młodzi tworzą sztukę”, realizowany ze środków otrzymanych od Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.


Początki „Galerii Młodych” to ogłoszenie wyników I edycji konkursu „Kształty i barwy mojego świata” oraz wystawa prac plastycznych uczniów chojnowskich podstawówek. Co roku licząc od 2007 chojnowianie mogli gościć w przyjaznych murach Biblioteki i podziwiać prace prezentowane nie tylko przez mieszkańców miasta.


6 czerwca 2012 r. o godzinie 16:00 w sali edukacyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert zorganizowany z okazji 5 lecia „Galerii Młodych”. Dla stosunkowo licznie przybyłej widowni zagrali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Chojnowie pod kierownictwem Tomasza Susmęda jak sami powiedzieli „letnie utwory”. Po kilkudziesięciu minutowym koncercie przyszedł czas na podziękowania dla wszystkich, którzy mięli swój wkład w powstanie i funkcjonowanie „Galerii Młodych” oraz oglądanie zdjęć dokumentujących dotychczasowe wystawy.Komentarze

Ja jestem pod wrażeniem umiejętności zespołu gitarowego z Gimnazjum nr 1!
Grali moim zdaniem świetnie! Aż nie chce się wierzyć,że nigdy nie uczyli się grać na tym instrumencie. Brawo ;)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.