Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Pomoc dla przedsiębiorców sprzedających kwiaty. Chryzantemy ozdobiły ŚDS nr 1

Autor admin
Data utworzenia: 20 listopad 2020, 12:05 Wszystkich komentarzy: 0


Pomoc dla przedsiębiorców sprzedających kwiaty. Chryzantemy ozdobiły ŚDS nr 1

Kojarzące się nam głównie z cmentarzami chryzantemy w tym roku spotkać możemy w najróżniejszych miejscach. Wszystko za sprawą akcji wykupu kwiatów przez lokalne samorządy. Jednym z miejsc do których trafiły chryzantemy jest Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1, o czym informuje legnickie Starostwo Powiatowe.

- W ramach rządowego programu pomocowego dla poszkodowanych przedsiębiorców sprzedających kwiaty, którzy ucierpieli w związku z zamknięciem cmentarzy w dniu 1 listopada, Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 1 w Chojnowie otrzymał piękne chryzantemy, które ozdobiły przydomowy ogród placówki. Ciekawa i barwna dekoracja cieszy oko nie tylko podopiecznych Ośrodka, ale także wprawia w zachwyt przechodniów - informuje starostwo.

Na początku listopada informowaliśmy o inicjatywie gminnego samorządu, który zapowiedział wsparcie dla miejscowych producentów kwiatów. 400 chryzantem, zamiast na śmietnik, trafiły na skwer przed Urzędem Gminy, do gminnych szkół oraz pod pomniki.

Do podobnych akcji dochodziło w całej Polsce. Zakaz wchodzenia na cmentarz w okresie dnia Wszystkich Świętych stał się ogromnym ciosem dla przedsiębiorców zajmujących się kwiatami oraz handlarzy, którzy w tych dniach sprzedawali swój towar w okolicach cmentarzy. Dramat przedsiębiorców pogłębił fakt, że decyzja została ogłoszona niemal w ostatniej chwili - wbrew wielu wcześniejszym zapowiedziom.

fot. Starostwo Powiatowe


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform