Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Powiat legnicki wśród sygnatariuszy listu dotyczącego wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju OZE

Autor admin
Data utworzenia: 19 listopad 2020, 11:51 Wszystkich komentarzy: 2


Powiat legnicki wśród sygnatariuszy listu dotyczącego wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju OZE

15 samorządów z terenu zagłębia miedziowego oraz KGHM Polska Miedź podpisało się pod Listem Intencyjnym dotyczącym wzajemnej współpracy na rzecz rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii. 

Jak informuje KGHM, Sygnatariusze listu zapowiedzieli współpracę m.in. przy określaniu potencjalnych gruntów pod instalacje OZE oraz inicjowaniu i prowadzeniu konsultacji służących wypracowaniu rozwiązań administracyjno-organizacyjnych w obszarze rozwoju OZE. Strony zadeklarowały także dialog i wzajemne informowanie się o podejmowanych inicjatywach w przedmiotowym zakresie oraz integrowanie środowisk zainteresowanych rozwojem zrównoważonej niskoemisyjnej gospodarki.

- List intencyjny został uroczyście podpisany 18 listopada na zorganizowanej przez KGHM Polska Miedź oraz Związek Pracodawców Polska Miedź konferencji online „Zielone Zagłębie Miedziowe – Odnawialne Źródła Energii (Fotowoltaika)”. Celem spotkania było dostarczenie wiedzy na temat obecnych i przyszłych rozwiązań organizacyjnych, prawnych oraz finansowych dla przedsiębiorców oraz jednostek samorządu terytorialnego z zakresu odnawialnych źródeł energii (ze szczególnym uwzględnieniem fotowoltaiki).

Wśród samorządów, które podpisały się pod listem intencyjnym, znalazł się powiat legnicki.

Zdaniem Marcina Chludzińskiego, Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A., zielona energia stała się ogólnoświatowym wyzwaniem, już nie tylko w sensie ideologicznym, ale właśnie biznesowym. - KGHM bada zdolność firmy do produkcji w oparciu o zieloną energię i aktualnie opieramy się głównie na fotowoltaice i źródłach wiatrowych. Co więcej, już z powodzeniem realizujemy takie projekty, które sprawią, że będziemy jeszcze bardziej efektywni energetycznie. Wszystko w oparciu o dobrą współpracę z samorządem województwa i gminami Zagłębia Miedziowego.

Do 2030 roku Spółka planuje połowę zapotrzebowania na energię elektryczną pokryć z własnych źródeł, w tym OZE. Wśród kluczowych elementów Programu Rozwoju Energetyki prowadzonego w KGHM jest rozwój fotowoltaiki. W ciągu najbliższych 24 miesięcy w ramach GK KGHM Polska Miedź S.A. planowane jest oddanie do użytku elektrowni fotowoltaicznych o mocy ponad 10 MW, co w skali roku pozwoli uniknąć ponad 8 tys. ton emisji CO2 i innych związków azotów, siarki oraz pyłów.

fot. KGHM Polska Miedź


Komentarze

no tak, wycinamy lasy a teraz pora zniszczyć krajobraz farmami fotowoltaicznymi, hektary paneli - cudowne.
zgłoś komentarz
A gdzie masz wycinane lasy? Od lat lesistość rośnie. A taka farma niszczy krajobraz tak samo jak hala wielkopowierzchniowa. Dlatego twoja argumentacja jest pozbawiona sensu. A dodatkowo poprzez OZE może w końcu odejdziemy od węgla.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform