Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny dom?

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 19 listopad 2020, 23:52


Dlaczego warto zainwestować w nowoczesny dom?
Własny dom to z pewnością duży krok w naszym życiu. Warto więc wybrać taki projekt, który będzie cieszył nasze oko przy jednoczesnym praktycznym użyciu. Na co warto się zdecydować i jak dobrze podjąć decyzję o nowej inwestycji?

Jaki projekt jest dla mnie?

Wielu z nas szuka stabilizacji we własnych czterech kątach. Dom to inwestycja na lata, a często nasz największy cel. W takich sytuacjach szukamy więc nieruchomości idealnej, takiej, która będzie nam odpowiadała w stu procentach. Ważna jest przede wszystkim funkcjonalność i komfort związany z mieszkaniem. Właśnie w tym celu specjaliści postanowili stworzyć wiele różnych projektów, aby zadowolić każdego klienta. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na kilka czynników - aby dopasować projekt do własnej działki, a także nie zapominać o warunkach zabudowy ustalonych przez gminę. Dom parterowy będzie dobrym rozwiązaniem, kiedy mamy szeroką działkę lub wąski, ale długi obszar. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego również wpływa na naszą decyzję - istnieją pewne ograniczenia co do maksymalnej powierzchni zabudowy, wysokości budynku czy kąta nachylenia dachu. Dopiero spełnienie wszystkich warunków zapewni nam pozwolenie na budowę. Następne jest rozmieszczenie pomieszczeń. Czy potrzebujemy takich pomieszczeń jak kotłownia, spiżarnia, garderoba, ile pięter chcemy, jaką ilość łazienek czy pokoi, garaż na ile samochodów. Są to istotne kwestie, które zapewnią nam przyjemne użytkowanie. Warto więc wybrać odpowiedni projekt.

Aktualne trendy wśród typów domów

Budując dom, możemy opierać się na własnej intuicji, ale najlepiej jest zainwestować w porządny projekt domu. Obecnie konstrukcje są coraz ciekawsze, często nieoczywiste i bardzo nowoczesne. Projekty domów nowoczesnych - domoweklimaty.plzapewniają nam niepowtarzalny wybór i najlepszą jakość. Znajdziemy tam projekty zarówno domów parterowych z poddaszem, jak i piętrowych. Bazują one przede wszystkim na prostej formie bryły, ale niezwykle użytkowej, z klasą i wyczuciem. Obecnie coraz więcej osób wybiera przeszklone domy, które sprawiają wrażenie dużej przestrzeni, a także dostarczają dużo światła. Hitem są również płaskie dachy, które najczęściej występują w nowym budownictwie. W ofercie możemy znaleźć ponad 300 projektów - od tych najbardziej klasycznych po wyszukane, wyróżniające się i modernistyczne. W zależności od naszych możliwości finansowych możemy wybrać metraż od kilkudziesięciu do kilkuset metrów, rodzaj domu - czy wolimy jednorodzinny, bliźniak, a może szeregowy, ilość kondygnacji, stanowisk garażowych, pokoi, a nawet typ dachu. Możliwości są nieograniczone - najważniejsza jest nasza wyobraźnia i satysfakcja z pięknego domu.

A może energooszczędny?

Dość ciekawą i często poruszaną kwestią są również domy energooszczędne. W dobie rosnących zanieczyszczeń planety i coraz większego zużycia energii takie rozwiązanie wydaje się być bardzo postępowe i korzystne.Główną cechą domu energooszczędnego jest zmniejszenie kosztów eksploatacji o około 30%, więc sami również możemy na tym skorzystać. Tutaj najważniejsza jest odpowiednia architektura. Najlepszym rozwiązaniem jest dom parterowy z użytkowym poddaszem i jak najmniejszym nachyleniem dachu. Ciepło trzymająnajczęściej budynki o planie kwadratu lub prostokąta, więc to również warto uwzględnić przy planowaniu. Koszt budowy przewyższa standardowy projekt, jednak tutaj warto uwzględnić przyszłościowe korzyści, ponieważ dom budujemy raz, a korzystamy z niego nawet kilkadziesiąt lat, więc w tej skali koszta dość szybko nam się zwrócą. Dzięki temu oszczędzamy więcej na rachunkach, komfort mieszkania jest zdecydowanie wyższy i przyczyniamy się do oszczędzania energii, o czym warto pamiętać.

Ważny wybór

Wybór odpowiedniego rodzaju domu to ważna decyzja. Warto podjąć ją na spokojnie, bez zbędnych emocji. Nie zawsze najważniejszy jest wygląd, dobrze jest również spojrzeć na funkcjonalność obiektu, czy na wyżej wspomnianą energooszczędność. Szeroki wybór projektów na domoweklimaty.pl z pewnością ułatwi nam to zadanie i sprawi, że będziemy cieszyć się z własnego gniazda przez wiele lat.