Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Jesienią i zimą nasilają się kradzieże na działkach

Autor admin
Data utworzenia: 17 listopad 2020, 16:50 Wszystkich komentarzy: 1


Jesienią i zimą nasilają się kradzieże na działkach

Im na zewnątrz chłodniej, tym lokalne ogrody działkowe coraz rzadziej są odwiedzane. Naszą nieobecność wykorzystują złodzieje... Jak się przed nimi chronić?

Kradzieże i dewastacje na działkach to duży problem. Kilka lat temu opisywaliśmy zimowe ataki na jeden z ogrodów. To jednak nie jedyny tego typu przypadek w naszej okolicy.

Policjanci od apelują, aby w okresie jesienno-zimowym raz na jakiś czas przychodzić na posesję i sprawdzać, czy nic złego się tam nie dzieje. Ważne jest aby sprawdzić stan zamków i w razie potrzeby zamontować dodatkowe zabezpieczenie. Ogromnym błędem jest zostawianie kluczy pod wycieraczką czy w innych charakterystycznych miejscach.

Niestety, każde zamknięcie można pokonać...

Gdy już jednak dojdzie do kradzieży, warto mieć sporządzony wcześniej spis posiadanych urządzeń w którym zawarte zostały cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne. Te, które nie posiadają numerów, warto oznaczyć np. swoimi inicjałami, numerem telefonu albo datą urodzenia. To pomoże w rozpoznaniu i udowodnieniu, że urządzenia te są naszą własnością.

Podczas pobytu na działce należy zwracać uwagę na obce osoby przebywające w okolicy. Przezorność może uchronić nas przed kradzieżą, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne policji, gdyby doszło do włamania lub dewastacji.

Wiele osób na terenach swoich ogrodów montuje kamery lub ich atrapy, które często skutecznie odstraszają złodziei. Dobrym rozwiązaniem są także fotopułapki, które mogą pomóc w identyfikacji szabrownika.

W październiku policjanci z chojnowskiego komisariatu zatrzymali 18-letniego mieszkańca gminy Chojnów podejrzanego o włamania i kradzieże mienia z altanek na terenie ogrodów działkowych. Policjanci ustalili, że łupem zatrzymanego padły: lampy ledowe, atrapy kamery, kosiarki spalinowe, agregat, nożyce elektryczne czy piła elektryczna. Łączne straty jakie spowodował to kwota 2400 złotych.


Komentarze

będzie więcej patroli? Co z DK94? Dalej kierowcy będą robili co chcą??
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform