Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

KGHM wybuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale polowe

Autor admin
Data utworzenia: 17 listopad 2020, 10:44 Wszystkich komentarzy: 0


KGHM wybuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale polowe

KGHM zbuduje na Dolnym Śląsku trzy szpitale do walki z COVID-19. Powstaną one w Legnicy, Lubinie i Wałbrzychu. Celem jest zwiększenie bazy dostępnych łóżek o ponad 230.

W Legnicy tymczasowy szpital kontenerowy powstanie w sąsiedztwie małego budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, gdzie już od kilku tygodni trafiają pacjenci chorzy na COVID-19. W nowym szpitalu znajdzie się około 100 miejsc.

- Naszym priorytetem jest przygotowanie jak największej ilości łóżek w trzech lokalizacjach do końca roku. To jest potężna operacja logistyczna. Działamy w myśl hasła: Dbamy-Pomagamy-Chronimy-mówi prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński.

Spółka przystąpiła już do realizacji zadania. Strona medyczna oraz administracyjna leży po stronie wojewody oraz szpitali patronackich. To oni zapewnią odpowiednie zgody, kadrę i sprzęt. Koszty budowy poniesie Skarb Państwa.

Jak informuje portal lca.pl, legnicki szpital dysponuje także 58 łóżkami w izolatorium, które znajduje się na terenie hotelu Admirał przy ul. Bielańskiej 37. Przebywać nim mogą pacjenci z dodatnim wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, którzy są bezobjawowi i sprawni (nie wymagają opieki i pomocy innych osób) ale nie mogą odbyć izolacji w środowisku domowym lub w przypadku leczenia szpitalnego osoby niewymagające dalszego leczenia w warunkach oddziału.

Skierowanie do izolatorium mogą wydać: lekarz szpitala, lekarz zakładu leczniczego, w którym są udzielane stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne inne niż szpitalne, lekarz lub felczer, który udziela świadczeń zdrowotnych z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej i państwowy inspektor sanitarny.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform