Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English
Zostań pracownikiem Lidla

Darmowe paczki z żywnością dla potrzebujących z miasta i gminy Chojnów

Autor admin
Data utworzenia: 11 lipiec 2011, 08:52 Wszystkich komentarzy: 0


Darmowe paczki z żywnością dla potrzebujących z miasta i gminy Chojnów
           Od pewnego czasu Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „Dajmy Szansę” współpracuje ze Stowarzyszeniem Bank Żywności w Jaworze. Cała działalność ma na celu nieść wsparcie i pomoc ludziom najuboższym.

Główną misją „Banku Żywności” jest przeciwdziałanie marnotrawstwu żywności oraz innych dóbr materialnych. Stowarzyszenie pomaga rodzinom najuboższym, bezrobotnym i potrzebującym. Żywność pozyskiwana jest nieodpłatnie poprzez współpracę z producentami czy dystrybutorami. „BŻ” organizuje i uczestniczy we wszelkiego rodzaju zbiórkach żywności oraz bierze udział w programach pomocowych UE. Organizacja ta działa na rzecz najuboższej części społeczeństwa poprzez instytucje oraz placówki państwowe czy samorządowe wspierające ludzi biednych.

Stowarzyszenie "Dajmy Szansę" czynnie współpracuje z w/w stowarzyszeniem. Bank Żywności przekazuje produkty żywnościowe, które odbiera stowarzyszenie chojnowskie. Stowarzyszenie "Dajmy Szansę" sortuje i przygotowuje żywność na paczki, które zawierają produkty najbardziej niezbędne m.in. mąkę, kaszę, mleko, sery itp. Produkty są dzielone na jednakowe paczki a następnie przekazywane ludziom najbardziej potrzebującym na terenie miasta i gminy Chojnów. Stowarzyszenie to zajmuje się odebraniem produktów, pochodzących z Banku Żywności w Jaworze. Podziałem i dystrybucją gotowych paczek żywnościowych na terenie miasta i gminy zajmują się osoby specjalnie do tego powołane, sołtysi wsi oraz członkowie stowarzyszenia.

Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „ Dajmy Szansę” pod przewodnictwem pani Joanny Józefczuk ludzie najbardziej potrzebujący otrzymują darmowe paczki z żywnością.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.