Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Zawodniczki Chojnowskiego Klubu Taekwondo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 21 październik 2020, 10:14 Wszystkich komentarzy: 0


Zawodniczki Chojnowskiego Klubu Taekwondo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Od 16 do 18 października Puławy były gospodarzem XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych - najważniejszej imprezy dla kategorii wiekowej kadet 12-14 lat.

Do MOSiR w Puławach zjechało ponad 250 zawodników z całej Polski. Wszyscy gotowi i zdeterminowani do walki o tytuł Mistrza/Mistrzyni Polski w dwuboju sprawnościowym i walkach w Taekwondo Olimpijskim. Chojnowski Klub Taekwondo reprezentowały:

Julia Domańska, kat. -51 kg

Martyna Merunowicz, kat. +59 kg

Julia debiutowała jako kadetka, pierwszy raz startowała też w imprezie rangi Mistrzostw Polski. Jej kategoria w dwuboju była najbardziej obleganą - 27 zawodniczek! Mimo tak dużej konkurencji Julia spisała się dzielnie i zajmowała lokaty mniej więcej w połowie tabeli.

Nieco szczęścia zabrakło w losowaniu. Nie dość, że w walkach jej kategoria wagowa była również najbardziej obleganą (20 zawodniczek) to pierwszą walkę musiała stoczyć ze starszą o dwa lata Sarą Surtel (UKS Hwarang Września) przyszłą srebrną medalistką MP. Pomimo prób i starań Julia musiała uznać wyższość przeciwniczki.

Rewelacyjny start odnotowała Martyna Merunowicz, zajmując 3 miejsce w dwuboju sprawnościowym i 3 miejsce w walkach!

Martyna w kopnięciu dosiężnym zajęła pierwsze miejsce w tabeli (24 konkurentki). Nieco gorzej poszło w naprzemiennym kopnięciu. Tutaj Martyna spadła na 9 lokatę. Co łącznie dało jej 3 miejsce w klasyfikacji! Parę kopnięć więcej i byłaby szansa na złoto.

Drzewko eliminacyjne w walkach nie było wymarzone. Na drodze do złotego medalu musiałaby stoczyć 4 walki, a już w pierwszej musiała się zmierzyć z odwieczną rywalką, Rozalią Mikielską z LUKS Hidori Olecko. Dotychczas Martyna przegrywała z Rozalią, raz większą przewagą, raz mniejszą. Niemniej jednak tym razem Martyna nie miała zamiaru odpuścić i wyszła do walki ogromnie zmotywowana i pewna siebie. W konsekwencji prowadziła przez wszystkie 3 rundy ostatecznie wygrywając 10:0! Na tym etapie wygrana z Rozalią i przełamanie swoich słabości i złej passy była ogromnym sukcesem.

W kolejnej walce Martyna musiała zmierzyć się z Mają Błażejewską z KS Centuria Toruń. To była trudna przeciwniczka i Martyna od początku miała problem z narzuceniem jej swojego tempa i prowadzeniem walki na swoją korzyść. Niestety mimo prób i starań Maja wygrała z Martyną. Wiedzieliśmy, że Maja na pewno dojdzie do finału dlatego mieliśmy szansę na repasaż i walkę o brązowy medal (Maja ostatecznie została Mistrzynią Polski +59 kg).

W walce repasażowej zwycięzca zostawiłby medal w województwie, Martyna musiała stoczyć walkę z Nikola Janik z AZS AWF Wrocław. Nikola to bardzo utytułowana zawodniczka, była Mistrzyni Polski, wielokrotna medalistka zawodów międzynarodowych.

Przez dwie pierwsze rundy wynik był bardzo wyrównany. Żadna z zawodniczek nie była w stanie uzyskać większego prowadzenia, dopiero w trzeciej rundzie Martyna zdołała przebić się przez obronę Nikoli i wyszła na prowadzenie kończąc pojedynek 10:4.Ponownie odpowiednie nastawienie, koncentracja i determinacja doprowadziły do wygranej!

Na ogromną pochwałę zasługuje również fakt, że Martyna jako JEDYNA zawodniczka w Polsce została multimedalistką, tzn. w dwóch różnych konkurencjach zdobyła medal. Dodatkową wisienką na torcie jest to, że zdobyliśmy najwięcej medali w województwie.

LMKS SFORA ChojnówKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.