Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Pilnie potrzebna krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pomoc

Autor admin
Data utworzenia: 13 październik 2020, 16:44 Wszystkich komentarzy: 1


Pilnie potrzebna krew. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pomoc

Zapasy krwi topnieją, a dawców niestety nie przybywa - to jeden z ubocznych skutków pandemii. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w tej dramatycznej sytuacji prosi o pomoc.

- Niestety studenci do końca roku nie wrócą na uczelnie, czyli nadal odchodzi nam bardzo duża liczba krwiodawców, podobnie martwimy się o szkoły, które również nie wiadomo jak długo będą otwarte, duża część pracowników nadal pozostanie na pracy zdalnej. Część organizatorów odwołuje akcje ze względu na zakażenia w ich placówkach - informuje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Jak zaznacza Adrianna Franc z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, szpitale, szczególnie tak duże jak szpitale we Wrocławiu, w Legnicy, Głogowie, Lubinie mają ogromne zapotrzebowanie na krew, odbywa się bardzo dużo operacji, setki pacjentów nowotworowych potrzebuje transfuzji krwi, podobnie przy przeszczepach, krew potrzebna jest dla ofiar wypadków drogowych.

RCKiK apeluje, aby osoby zdrowe zgłaszały się do Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu oraz oddziałów w Legnicy, Głogowie i Lubinie. - Każdemu dawcy, zanim przystąpi do rejestracji, mierzona jest temperatura, obowiązkowe jest też wypełnienie ankiety, w której musi podać, czy nie chorował na COVID- 19 oraz czy miał styczność z osobą zakażoną, czy w ostatnim czasie nie miał objawów infekcji. Dodatkowo obowiązkowe są: maseczki, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie 2-metrowego dystansu.

W Legnicy krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w legnickim szpitalu. Można się zarejestrować telefonicznie na dany dzień i godzinę – tel. 71 371 58 24 (od poniedziałku do piątku od 8.00 – 17.00).

Profil krwiodawcy: wiek: 18-65 lat, waga: minimum 50 kg, bardzo dobry stan zdrowia, ważny dokument tożsamości ze zdjęciem, wypoczęty, wyspany i po lekkostrawnym posiłku. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi zaleca się wypić ok. 2 litrów płynów.

źródło: lca.pl,Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa


Komentarze

Dlaczego nie podajecie informacji o zakażeniach Covidem w Chojnowie i gminie Chojnów?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.