Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Kolejna edycja akcji „Mała książka – wielki człowiek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Autor admin
Data utworzenia: 26 wrzesień 2020, 16:20 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejna edycja akcji „Mała książka – wielki człowiek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna uczestniczy w kolejnej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Chojnowska biblioteka jest partnerem przedsięwzięcia realizowanego przez Instytut Książki, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym.

W bibliotekach biorących udział w projekcie, na każdego małego czytelnika w wieku przedszkolnym czeka "Wyprawka Czytelnicza" przygotowana przez Instytut Książki.

- Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka - wielki człowiek" we współpracy z bibliotekami publicznymi. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę biorącą udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze czytanki dla…" dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz dyplomu przedszkolak otrzyma także drobny czytelniczy upominek. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego - informują organizatorzy akcji.

Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka - wielki człowiek".


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.