Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Policja przestrzega przed złodziejami grasującymi na budowach

Autor admin
Data utworzenia: 24 wrzesień 2020, 15:50 Wszystkich komentarzy: 2


Policja przestrzega przed złodziejami grasującymi na budowach

Policjanci apelują do osób, które rozpoczęły budowę domu aby właściwie nadzorowali pozostawiane rzeczy. Atrakcyjnym łupem dla złodziei są zarówno materiały budowlane jak i narzędzia.

- W większości przypadków takich kradzieży czy też kradzieży z włamaniem można uniknąć jeśli odpowiednio zabezpieczymy budynek i plac budowy - tłumaczy asp. Anna Grześków.

Aby znacznie zmniejszyć ryzyko kradzieży, czy włamania w trakcie budowy, należy stosować się do kilku zasad.

- Plac budowy powinien być ogrodzony i zamknięty, tak aby żadna z osób postronny nie mogła swobodne wejść.

- Nie składujmy materiałów budowlanych, które stanowią okazję dla złodziei. W miarę możliwości dokonujmy zakupów na bieżąco.

- Narzędzia i urządzenia, które muszą pozostać na budowie powinny być odpowiednio zabezpieczone.

- Zamykajmy wszystkie drzwi i okna - nawet dachowe. Nigdy nie pozostawiajmy kluczy w „umówionym” stałym miejscu, zawsze powinniśmy zabierać je ze sobą.

- O ile to możliwe i budowa znajduje się na odpowiednim etapie zastosujmy elektroniczne zabezpieczanie budynku w postaci alarmów czy kamer monitoringu.

- Zainteresujmy się osobami, które zauważymy w pobliżu terenu budowy, zapamiętajmy ich wygląd, czy też numery rejestracyjne pojazdów jakimi się poruszają.

- Zatrudniajmy pracowników ze sprawdzonych firm, bądź osoby dobrze nam znane, które mogą potwierdzić swoją wiarygodność a przy tym są rzetelnymi wykonawcami.

- Nawiązujmy dobre relacje sąsiedzkie, dzięki którym osoby już zamieszkujące lub prowadzące budowę będą wykazywały zainteresowanie również naszą inwestycją.

- W okresach zastoju w pracach zapewnijmy częstszy nadzór nad naszą budową. Ważne aby dokonywać kontroli o różnych porach.

- Jeśli to możliwe ubezpieczmy budynek w budowie. W przypadku dokonania przestępstwa na naszą szkodę zrekompensuje to choć w części poniesione straty.

- O wszystkich niepokojących sytuacjach lub podejrzanych osobach, które mogą dokonywać kradzieży prosimy niezwłocznie powiadamiać legnicką policję.


Komentarze

Policja powinna kręcić się w nocy po okolicznych wioskach, widząc przejeżdżający samochód spisać go, zobaczyć co przewozi :) a nóż jedzie złodziej z łupem?
zgłoś komentarz
Policjant nie po to przychodzi do pracy by pracować. Ważne , że czas leci a emerytura coraz bliżej. Komendantka policji w Chojnowie też nie widzi problemu z nieróbstwa swoich podwładnych.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.