Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Włodarze Złotoryi i gminy Chojnów rozmawiali drogach rowerowych i transporcie zbiorowym

Autor admin
Data utworzenia: 23 wrzesień 2020, 15:09 Wszystkich komentarzy: 2


Włodarze Złotoryi i gminy Chojnów rozmawiali drogach rowerowych i transporcie zbiorowym

W Urzędzie Gminy doszło do spotkania wójta gminy Chojnów z burmistrzem Złotoryi. Rozmowy dotyczyły m.in. budowy dróg rowerowych oraz publicznego transportu zbiorowego. Po raz kolejny powraca temat budowy drogi rowerowej w miejscu dawnej linii kolejowej.

Jak poinformował Urząd Gminy, nasze samorządy chcą współpracować m.in. w sprawie budowy ścieżek rowerowych. Burmistrz Robert Pawłowski oraz Wójt Andrzej Pyrz rozmawiali o możliwości przyłączenia się do powstającej na terenie Dolnego Śląska autostrady rowerowej oraz o powstaniu szlaku rowerowego łączącego Gminę Chojnów i Miasto Złotoryja.

- Ta ostatnia dobrze znana koncepcja budowy ścieżki rowerowej po nieczynnej linii kolejowej nr 316 Chojnów – Zagrodno – Złotoryja biegłaby przez malownicze tereny Pogórza Kaczawskiego i Równiny Chojnowskiej. Włodarze zadecydowali, że wspólnie będą wspierać się w tym przedsięwzięciu w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wójt Andrzej Pyrz, zapowiedział, że w tej sprawie w najbliższym czasie planuje spotkanie z Tadeuszem Szulcem z PKP S.A., dyrektorem Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu - informuje Urząd Gminy.

Samorządowcy poruszyli także temat publicznego transportu zbiorowego, w którym gminy również planują współpracę, rozważając możliwość utworzenia Związku Międzygminnego lub Związku Powiatowo-Gminnego.

Zobacz również: Zintegrowane Inwestycje Terytorialne szansą na rozwój lokalnej sieci dróg rowerowych?

fot. Gmina Chojnów


Komentarze

Coś mi się przypomniało. Jak władza mówi, że podniesie podatki - to podniesie! Jak władza mówi, że obniży podatki - to mówi!
zgłoś komentarz
Zobaczmy. ..
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.