Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

SP4news: Nowy rok, nowe wyzwania, czyli o tym jak dobrze rozpocząć rok szkolny!

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 23 wrzesień 2020, 11:26


SP4news: Nowy rok, nowe wyzwania, czyli o tym jak dobrze rozpocząć rok szkolny!

Zaczęło się… Nastał wrzesień i w końcu możliwy stał się powrót nas wszystkich do szkolnych murów! Przeważnie wakacje żegnamy z tęsknotą i łezką w oku. W tym roku chyba każdy miał nieco inne wrażenia związane z powrotem do szkoły. Co widać było u uczniów- tęsknić można nie tylko za wakacjami, ale także za szkołą!

Przypuszczalnie dla wielu z nich to niespodzianka, ale jak wiadomo z doświadczenia- życie lubi zaskakiwać. Powrót wiązał się również z pewną dozą niepewności- jak wszystko będzie funkcjonować. Pytanie to zadawali sobie wszyscy… Nie czekając na to, co może się zdarzyć, lecz działając po to, by działo się jak najlepiej- Dyrekcja Szkoły poświęciła wiele czasu na to, by opracować procedury bezpieczeństwa związane z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz konkretny plan działań. A co w nim? Sala dla każdego oddziału bez konieczności przemieszczania się uczniów, a tym samym gromadzenia w przestrzeni szkolnej, harmonogram korzystania ze stołówki szkolnej dla każdej klasy, czy grupy, harmonogram wejść do szkoły przypisanych indywidualnie dla danego oddziału, organizacja szatni w salach klas młodszych, opracowanie systemu dezynfekcji placówki oraz… można wymieniać bez końca. A wszystko po to, byśmy wszyscy mogli jak najdłużej cieszyć się wzajemną obecnością w murach szkoły.

I choć obecna rzeczywistość szkolna nieco różni się od tej, do której przywykliśmy, kierując się wszelkimi nakazami odgórnymi oraz własnymi pomysłami na to, jak je zrealizować, dziś możemy z nieskrywaną pewnością stwierdzić, iż zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, by było dobrze!

Warto podkreślić znaczenie postawy godnej naśladowania, prezentowanej przez stanowczą większość Uczniów i Rodziców, którzy stosują się do obowiązujących przepisów, za co Dyrekcja Szkoły serdecznie dziękuje! Cytując klasyka- niech moc będzie z nami- przez cały rok! Pozdrawiamy!Sklep Bigform